Hakkımızda

FMV Işık Spor Kulübü, 1998 yılında Işıklıları bir araya getirebilmek ve Işık Okullarında okuyan öğrencileri sportif açıdan değerlendirerek Türk Sporuna katkıda bulunabilmek amacıyla kuruldu.

FMV Işık Spor Kulübü basketbol, futbol, masa tenisi, satranç , voleybol ve yüzme branşlarında faaliyet göstermektedir.

Yüzme alanında Türkiye'nin en başarılı kulüplerinden biri olan FMV Işık Spor, Avrupa ve Dünya yüzme yarışmalarında pek çok başarıya imza atan birçok sporcunun başlangıç noktası ve destekçisi olmuştur.

Kurulduğu günden beri kırka yakın Milli Takım sporcusu yetiştiren FMV Işık Spor, 1998'den beri katıldığı yarışmalarda 500'ü aşkın Türkiye rekoru kırmıştır. Avrupa ve Dünya Gençler Şampiyonasında finalde yüzen yüzücüsü ile FMV Işık Spor yüzme alanındaki başarısını bir kez daha kanıtlamıştır.Olimpiyatlara ve Dünya şampiyonalarına katılan en geç yüzücü FMV Işık Sporludur.

Işık Spor Kulübü Masa Tenisi çalışmalarında spor yapmanın fiziksel gelişimi üzerindeki olumlu etkisi yanında , öğrencilerimizin liderlik özelliklerini de ortaya çıkarmaya ve bu sayede özgüvenlerinin gelişmesinde yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Alt yapı liglerinde ise genellikle okullarımız öğrencilerimizden kurulu takımlarımızla yer almaktayız.Basketbol küçük ve yıldız takımımız yeni bir oluşum içindedir.Genç basketbol takımımızın hedefi Türkiye Şampiyonası Finallerine katılmaktır.

Satranç branşında FMV Işık Üniversitesi öğrencilerinden oluşan takımımız ile Kulüplerarası 2. Lig'de mücadelemizi sürdürmekteyiz.

Euro.Message madebycat