SOSYAL MEDYA YENİ BİR ÖZGÜRLÜK ALANI SUNUYOR

Galeri Işık'ta yer alan 'Audi Q3 Beklentilerinizden Yaratıldı' sergisi kapsamında, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü Muvaffak Benderli Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen 'Sosyal Medyada İletişim' konferansı sosyal medya iletişimi konusunda uzman isimlerden Promoqube Kurucu Ortağı Özgür Alaz'ı konuk etti.

Sosyal medya, dijital strateji, iş modeli inovasyonu, trend analizi, yalın şirket ve kişisel verimlilik konularında uzmanlaşan Özgür Alaz, gençlere sosyal medyanın geleceği, faydaları ve kullanıcılara sağladığı fırsatları anlattı. İzleyicilerden sorularla interaktif bir tartışma halinde ilerleyen konferansa sosyal medya takipçileri ve Işık Okulları öğrencileri katıldı.

Özgür Alaz, sosyal medya fenomeni ile yetişen gençlere bu mecrayı daha etkili ve doğru nasıl kullanabilecekleri ve sosyal medya ile neler yapabileceklerinin sırlarını paylaştı. Sosyal medya sayesinde istediğimiz bilgiye daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ulaşabildiğimizi belirten Özgür Alaz, başkalarıyla olan rekabette bilgiye hızlı ulaşmanın bireyleri farklı kılacağına ve başarıya götüreceğine dikkat çekti.

Endüstri toplumunda insanın fiziksel gücünün en verimli hale getirilmesinin hedeflendiğini, günümüz toplumunda ise beyin gücünün ön plana çıktığını belirten Alaz, sosyal medyanın geçtiğimiz üç sene içerisinde hayatımızda önemli bir yer kapladığını ve sağladığı olanaklarla kendimizi ifade etme şansı sunduğunu sözlerine ekledi.

Twikaye Projesi

Konferansta Audi Q3 için hazırladığı Twikaye projesinden de bahseden Özgür Alaz, bu proje ile insanların dikkatlerini Audi Q3'e çekmeyi hedeflediklerini belirtti. Twitkaye projesi Twitter kullanıcılarının 140 karakterde kendi hikayelerini oluşturmaları ve bu hikayeleri paylaşmalarından oluşan bir sosyal medya projesi. Markalar için sosyal medyada hayatta kalmanın yolu olara da güçlü bir hikâyelerinin olması gerektiğini belirten Alaz bu sayede sosyal medyada bir markanın insanlar tarafından paylaşılıp takip edilebileceğini sözlerine ekledi.

Bilgi için:
Berna Barlas
Galeri Işık Teşvikiye Yöneticisi
(212) 233 12 03 (1144)
bbarlas@fmv.edu.tr
www.galeriisik.com
Duygu Durgun Köseoğlu
İz İletişim
(532) 484 89 42
duygu.koseoglu@iziletisim.com

Galeri Işık Teşvikiye

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü'nün giriş katında 300 metrekarelik bir alanda yer alan ve kısa geçmişine rağmen birçok önemli sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan Galeri Işık Teşvikiye, günümüzde İstanbul'un en gözde galeri arasında sayılıyor. Açılışından bugüne kadar geçen kısa süreye rağmen dünyaca ünlü sanatçılara ev sahipliği yaparak kültüre verdiği değeri ve eğitime sağladığı katkıyı ortaya koyarak ziyaretçileri tarafından büyük beğeni toplayan galeri, İstanbul kültür yaşamına yeni bir soluk getirdi.

İstanbul'un en önemli ve aktif noktalarından biri olan Nişantaşı'nda bulunan Galeri Işık Teşvikiye, sanat faaliyetlerinin yanı sıra eğitim ve öğretim çerçevesinde her türlü bilimsel, sosyal ve teknolojik etkinliklere ev sahipliği yapmayı asli görevi olarak görüyor. Bunun yanı sıra galeri, etkileşim ve tanıtımı da kapsayan değerli projelerle İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.

Galeri Işık Teşvikiye, Feyziye Mektepleri Vakfı'nın misyonu paralelinde, geleceğin sanatçıları ile sanatseverleri buluşturmak, sanata ve eğitime daha fazla katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğü çalışmalarla İstanbul'un çekim merkezlerinden biri olmaya devam edecek.

FMV Işık Okulları:

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları 126 yıllık köklü geçmişiyle, Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan döneme; ulusal egemenliğe, Atatürk İlke ve İnkılapları'na tanıklık etmiş ve 17 Aralık 1934 tarihinde kuruluşunun 49.yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ün onayı ile "Işık" adını almıştır. FMV Işık Okulları; Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Şile kampüslerinde; anaokulları, ilköğretim okulları, liseleri, fen lisesi ve üniversitesi ile devam ettirdiği eğitim-öğretim sürecinde, aynı zamanda yüce Önder Atatürk'ün öğrenim gördüğü Şemsi Efendi Mektebi'yle bütünleşen bir öğretim kurumu olmanın da haklı onur ve gururunu taşımaktadır.

"Önce iyi insan yetiştirmek" gayesiyle hareket eden Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, günümüzün en gelişmiş eğitim ve öğretim sistemlerini uygulamakta ve insan haklarına saygılı, laik ve demokrat, bilimsel düşünen, sosyal yaşamlarında etkin nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

    13 / 01 / 2012

    Euro.Message madebycat