Türkiye'nin ilk baskı resim müzesi IMOGA'nın 'Koleksiyon Sergisi' Galeri Işık'ta

Türkiye'nin önemli sanat profesörlerinden Süleyman Saim Tekcan'ın kurucusu olduğu, Türkiyenin ilk çağdaş ve özgün baskı atölyesi ve grafik sanatlar müzesi İMOGA, 'Koleksiyonlar Sergisi' ile Galeri Işık'ta sanatseverlerle buluşuyor. Sergide Adem Genç, Adnan Çoker, Adnan Turani, Engin İnan, Ferruh Başağa, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Burhan Doğançay gibi önemli sanatçıların eserleri yer alıyor.

Sanata duyarlı bir nesil yetiştirmeye olan duyarlılığını Nişantaşı Kampüsü'nde yer alan Galeri Işık'la perçinleyen FMV Işık Okulları önemli bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Türkiye'nin önemli sanat profesörlerinden Süleyman Saim Tekcan'ın kurucusu olduğu İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi İMOGA'nın 'Koleksiyonlar Sergisi' Galeri Işık'ta sanatseverlerle buluşuyor.

Türkiye'nin ilk çağdaş ve özgün baskı atölyesi niteliğini taşıyan ve yıllar içerisinde bir müze haline getirilen Türkiye'nin önemli sanat platformlarından İMOGA'nın koleksiyonları arasından seçilen eserler 24 Şubat – 21 Mart tarihleri arasında izlenime sunuluyor. Koleksiyondan seçilen eserler arasında Adem Genç, Adnan Çoker, Adnan Turani, Engin İnan, Ferruh Başağa, Hanefi Yeter, Mustafa Ata, Mustafa Ayaz, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Burhan Doğançay gibi önemli sanatçıların eserleri yer alıyor.

 

    24 / 02 / 2015

    Euro.Message madebycat