Genel Değerlendirmede İstanbul Dereceleri Işık'tan Çıktı

Basın Bülteni

25.12.2014

Genel Değerlendirme Sınavı 6'ncı sınıf kategorisinde FMV Ispartakule Işık Ortaokulu İstanbul 1'incisi oldu

GENEL DEĞERLENDİRMEDE İSTANBUL DERECELERİ

IŞIK'TAN ÇIKTI

İSTANBUL genelinde 5, 6 ve 7'nci sınıfların katıldığı Genel Değerlendirme Sınavı'nda

FMV Ispartakule Işık Ortaokulu elde ettiği dereceleri ile öne çıktı.

Okul, 6'ncı sınıflar kategorisinde tüm derslerde birinci olurken, 5 ve 7'nci sınıflar

kategorisinde de İstanbul 2'incisi oldu.

Sadece akademik alanda değil, sanattan spora her alanda önce iyi insan yetiştirmeyi hedefleyen FMV Işık Okulları, İstanbul genelinde yapılan değerlendirme sınavında tüm branşlarda üstün başarı sağlayarak farkını ortaya koydu.

5, 6 ve 7'nci sınıflar düzeyinde yapılan değerlendirmede,

FMV Ispartakule Işık Ortaokulu, Avcılar ilçesi ve il genelinde çeşitli başarılar elde etti. Öğrencilerin yüzde 24'ünün ilçede ilk 100'e girdiği okul, 6'ncı sınıflarda tüm derslerde başarılı olarak İstanbul 1'incisi oldu. Sınavda 6-B sınıfından Nil Keleş ilçede 3'üncü, il bazında 4'üncü olurken, 6-C sınıfı öğrencisi Asmin Şana Acar ve 6-A sınıfı öğrencisi Ada Nil Beyazay ilçede 9'uncu, il bazında da 13'üncü oldu.

Öğrencilerinin yüzde 7'sini ilçede ilk 100'e yerleştiren FMV Özel Ispartakule Işık Ortaokulu, 7'nci sınıflar düzeyinde ilçe ve il bazında 2'nci sırada yer aldı. 7-B sınıfı öğrencisi Mir Mengi Petekkaya ilçede 50'nci, il genelinde ise 107'nci sıraya yerleşti. Mehmet Ongun Güvenç ise ilçede 85, il bazında da 201'inci oldu.

5'inci sınıflarda öğrencilerinin yüzde 26'sı ilçe bazında ilk 100'de yer alan okul, ilçe ve il sıralamasında 2'nci oldu. FMV Özel Ispartakule Işık Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencilerinden Asad Asadbaylı ve Emre Baranoğlu, ilçe sıralamasında 6'ncı, il sıralamasında da 12'nci oldu.


    30 / 12 / 2014

    Euro.Message madebycat