SACİT ÖNCEL "İYİ İNSAN ÖDÜLÜ"NÜ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZ BELİRLENDİ

Durgunoğlu ailesinin 2013 yılında ihdas ettiği ve gelenekselleşen "Sacit Öncel İyi İnsan Ödülü", bu yıl da sahiplerini buldu.

1942 yılında Naciye Sultan Konağı'nda müdürlük görevine başlayan Sacit Öncel, hem okul müdürlüğü görevinde hem Feyziye Mektepleri Cemiyeti Yönetiminde yer alarak 1955'de kurulan Feyziye Mektepleri Vakfı'nda Kurucu Üye olarak bulundu. Okul Müdürlüğü'nden 1970 yılında, Yönetim Kurulu Üyeliğinden 1980 yılında emekliye ayrılan ve 4 Eylül 1987 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden değerli müdürümüz ve yöneticimiz Sacit Öncel'in anısını yaşatabilmek amacıyla Durgunoğlu ailesi tarafından ihdas edilen bu ödül her yıl her kampüsümüzden seçilen birer öğrenciye takdim edilmekte. Durgunoğlu ailesi, çok saygı duydukları Sacit Bey'in, iyi çalışan bir akla sahip olabilmek için kişinin kıyafetinden hareketlerine her yönüyle "düzgün" bir model oluşturması, hem akademik başarıya, hem güçlü sosyal kişiliğe bu şekilde sahip olabileceğine inandığını söylüyorlar. İşte bu nedenle, 8. Sınıflardan seçilen öğrencilerimizin hem akademik başarıları, hem sanat, kültür, spor, toplum hizmeti gibi alanlardaki katkıları değerlendiriliyor.

Bu yıl bu ödüle layık görülen öğrencilerimiz Ayazağa Işık Orta Okulundan Azra Haseki, Erenköy Orta Okulundan Zeynep Özsu ve Işık Ortaokulundan Selin Yücebıyık, ebeveynleri ve öğretmenleri 21 Kasım 2014 Cuma günü, Prof. Dr. Turan Durgunoğlu ile tanışma ve sohbet etme imkânı buldular.  Ödüller, 14 Aralık 2014 Kuruluş Yıl Dönümü töreninde takdim edilecek.

    25 / 11 / 2014

    Euro.Message madebycat