KEMAL ÜÇYİĞİT KİMYA BAŞARI ÖDÜLÜNÜ ÖZGÜR RÜZGAR ÇATAL KAZANDI

Okulumuzda 1958-1968 ve 1982-1984 yılları arasında görev yapan ve kimya dalında başarılı öğrenciler yetiştiren merhum kimya öğretmemiz Kemal Üçyiğit'in anısını yaşatmak ve Okullarımızda kimyaya verilen değeri vurgulamak için bu yıl ilk defa verilen "Kemal Üçyiğit Kimya Başarı Ödülü" 21/11/2014 Cuma günü sahibini buldu.

Işık Üniversitesinden katılarak jürimizi oluşturan Doç. Dr. İsmail Karakurt ve Yrd. Doç. Dr. Melike Aydoğan tarafından yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmeler sonunda Erenköy Işık Fen Lisesi 12.sınıf öğrencimiz Özgür Rüzgar Çatal birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülü tesis eden 1964 Işık Lisesi mezunu Bülent Pulak; Işık Ailesi kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu vefa borcunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve aileleri ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor. Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder" yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen Okulumuzun yalnızca kimyaya verdiği önemi değil, aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesi.

Gelenekselleşen yarışmamızda, Özgür Rüzgar Çatal ödülünü Kuruluş Yıldönümümüz (14 Aralık) kutlamaları sırasında alacak.

Yarışmaya okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirlerini kazanan diğer öğrencilerimiz, Işık Lisesi'nden Seda Gözcü, Ayazağa Işık Lisesi'nden Volkan Şair ve Erenköy Işık Lisesi'nden Yiğit İnan'ı, ailelerini, onları yetiştiren öğretmenlerimizi de tebrik ediyoruz.

    24 / 11 / 2014

    Euro.Message madebycat