FMV Yönetim Kurulu Yeni Üyelerin Katılım Duyurusu

Untitled Document

Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu olarak ; Atatürk'ün bize emanet ettiği sorumlulukların bilincinde "Önce iyi insan yetiştirmek" misyonumuzla geleceğimizi aydınlatmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Tüm yönetim olarak Işıklı olmaktan gurur duyuyor ve bunun bize verdiği enerjiyle her geçen gün ailemizi büyüterek, sorumluluğumuzun bilincinde yolumuza devam ediyoruz.

23 Eylül 2014 Salı günü yaptığımız yönetim kurulu toplantımızda alınan karara bağlı olarak yönetim kurulumuza katılan üç yeni üyemizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
Sayın A. Tufan Durgunoğlu'ndan boşalan üyeliğe 1969 yılı Işık Lisesi mezunu Sayın Av. A. Hüsnü Güreli; Sayın T.Murat Kolbaşı'ndan boşalan üyeliğe 1971 yılı Işık Lisesi mezunu Sayın Adnan Polat; Sayın Dr. Murat Binark'tan boşalan üyeliğe Sayın S. Eren İnönü atanmıştır.
FMV Işık Okulları'na büyük katkılar sağlayacağına inandığım değerli arkadaşlarıma aramıza hoş geldiniz diyor, tüm camiamız adına yürütecekleri başarılı çalışmalar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Işık'lı sevgi ve saygılarımla,

Mimar M. Kamil Özkartal
Feyziye Mektepleri Vakfı
Yönetim Kurulu Başkanı

Av. A. Hüsnü Güreli
1969 yılında İstanbul Işık Lisesi'ni, 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1973 - 1974 yılları arasında Avukatlık stajını tamamlayarak Baro Avukatlık sertifikasını aldı. 1974 yılı sonlarında açılan Maliye ve Gümrük Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu sınavını birincilikle kazanarak Ocak 1975 yılında Hesap Uzmanı oldu. Üç yıl muavinlik döneminden sonra 1978 yılı başında açılan yeterlilik sınavını birincilikle kazanarak Hesap Uzmanı oldu. Yaklaşık beş yıl Hesap Uzmanlığı yaptıktan sonra istifa ederek özel sektöre ayrıldı. 1980 yılı başından itibaren Prof.Dr. Salih ŞANVER ile yaklaşık beş yıl ortak olarak çalıştı.
Hüsnü GÜRELİ 21.09.1984 tarihinde GÜRELİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş.'ni kurdu. Hüsnü GÜRELİ'ye T.C. Maliye ve Gümrük Bakanlığı tarafından 20.11.1989 tarihinde 3568 sayılı Yeminli Müşavirlik yasası gereği YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR ünvanı verildi. Bilahare Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Sorumlu Ortak Baş Denetçi ünvanına da hak kazandı. Kurmuş olduğu GÜRELİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE DENETİM ŞİRKETLERİ Topluluğu şu anda Türkiye çapında yaklaşık 900 firmaya hizmet vermektedir. GYM, dünya 8.cisi olan Danışmanlık firması Baker Tilly International'ın da Türkiye temsilcisi ve ortağıdır. Hüsnü GÜRELİ, T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi Üyesidir. Türkiye Futbol Federasyonu eski başkan vekili olan Güreli önceki dönemlerde Beşiktaş Yönetim Kurullarında görev almıştır.
A.Hüsnü Güreli evli ve iki çocuk babasıdır.
Adnan Polat
1971 yılında Işık Lisesi'nden, 1976 yılında New York Long Island Üniversitesi İş İdaresi bölümünden mezun oldu. 1976 yılında Polat Holding'e bağlı Polat İnşaat Anonim Şirketi'nin şantiyelerinde çalışma hayatına başladı. 1981 yılından itibaren Polat Holding'in sanayi grubunun yönetimini üstlenerek bu grubu uluslararası boyuta getirdi. 1992-1996 yıllarında 4 yıl süre ile Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Futbol Komitesi Başkanlığı yaptı. 2001 yılında Serkap Seramik Kaplama Malzemeleri üreticileri Birliği Başkanı seçildi. 2002 yılında Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı seçildi. 2003-2008 yıllarında Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2007 yılında da Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2006 Mart ayında da Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı görevine getirildi.
2006 Haziran ayında da İtalya Cumhurbaşkanı tarafından topluma ve cemiyete hizmet eden isimlere verilen İtalya Devlet Nişanını aldı. 2008-2011 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak görev aldı. 2013 Kasım ayında Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Marmara Bölgesi Fahri Konsolosluk görevini üstlendi. Halen İ.Polat Holding A.Ş. şirketlerinin büyük hissedan olup, Polat Enerji San. ve Tic. A.Ş., Adnan Polat Enerji Yatırım A.Ş. ve AP Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. şirketlerinin de sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Adnan Polat evli ve iki çocuk babasıdır.
S. Eren İnönü
1974 yılında İstanbul Alman Lisesi'nden, 1979 yılında Karlsruhe Teknik Üniversitesi MS Finans ve Muhasebe bölümünden mezun olup 1981 yılında Columbia Business School'da Finans ve Muhasebe lisansüstü programını tamamladı. 1981 yılında Price Waterhouse, New York ofisinde çalışma hayatına başladı. 1983 yılından bu yana Maktes Makine Tesisat ve Ticaret Anonim Şirketi ve Gökçe Brülör Anonim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Hissedarıdır.
DEİK Türk Fransız İş Konseyi Üyeliği, DEİK Türk İspanya İş Konseyi Üyeliği, DEİK Türk İsviçre İş Konseyi Üyeliği, İSO Isıtma Soğutma Komite Başkan Yardımcılığı, İSO Isıtma Soğutma Komite Üyeliği görevlerini yürütmüştür. Eren İnönü 1987 yılından beri 2007-2008 yıllarında başkanlığını da yaptığı İstanbul Rotary Kulübü üyesi ve 1983 yılından beri İnönü Vakfı üyesidir. Aynı zamanda 1907 Fenerbahçe Kulübü üyesidir.
Eren İnönü evli ve iki çocuk babasıdır.

    02 / 10 / 2014

    Euro.Message madebycat