Sporda Fark Yaratan İsimler Işıklı Öğrencilerle Buluştu !

8. Bilim-Kültür-Sanat-Spor Haftası 15-19 Haziran 2014 tarihleri arasında FMV Ayazağa Işık İlköğretim Kurumumuz'da  "Olimpizm" temasıyla gerçekleştiriliyor.

17 Haziran Salı  günü Işıklı öğrenciler FMV Işık Okulları Spor Danışmanı ve  NTV spor yorumcu İhsan Bayülken'in moderatörlüğünde branşlarında fark yaratmış sporcular 1992 ve 1996 Olimpiyatlarında Dekatlonda final yarışan milli atletimiz, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi ve Dünya Olimpiyans Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Alper Kasapoğlu; 1998-1999 sezonunda 21,4 sayı ortalamasıyla Euroleague'de en skorer oyuncu,  2001 yılında Türk- Yunan dostluğuna katkısından dolayı " Abdi İpekçi  Dostluk ve Barış Ödülü" sahibi milli Basketbolcu, Darüşşafaka Doğuş Kulübü Yöneticisi  İbrahim Kutluay, 2007-2008 sezonunda Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası'nda "En Değerli  Oyuncu"; 2002, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013 yıllarının " En İyi Pasör"ü, 2011-2012 sezonunda  A Milli Takım'la birlikte, Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemesi birincisi, Dünya Grand Prix üçüncüsü, milli voleybolcu Naz Aydemir Akyol ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Medya Direktörü ve Dünya Spor Yazarları Başkan Vekili Esat YILMAER ile bir araya geldi ve " Genç yaşlarda spor yapma alışkanlığının önemi ve olimpizm ruhu"  tartışıldı.

Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Dr. Özge Sezerman ve Okul Müdürü Sn. Faika Topal'ın konuşmalarıyla başlayan panel , öğrencilerimizin sorduğu sorularla renklendi. Konuşmacılar sporcu olmanın bir ayrıcalık ve ciddi fedakarlık gerektiren hayat disiplini olduğunu vurguladı.

Bu yıl 9.'su hazırlanan, adını olimpiyat mottosu "Citius, Altius, Fortius"tan (Daha Hızlı, Daha Yüksek, Daha Güçlü) alan Işık'tan Öyküler kitabı ünlü sporcuların yaşamlarını, başarılarını, başarıya giden yolda karşılaştıkları zorlukları ve bunları nasıl aştıklarını anlattıkları yazılar, öğrencilerimizin de "Olimpizm" temalı hikayelerinden oluşuyor. Kitapta, açılış törenine katılan konuklarımızın dışında  milli basketbolcu Cenk Akyol,  1996 Atlanta Olimpiyatları'nda Olimpiyat ikincisi boksörümüz  Malik Beyleroğlu,  Dünya klasmanında ilk 300′e ve çiftlerde ilk 100′e girme başarısı gösteren tenisçimiz  İpek Şenoğlu, Beşiktaş  takımının  efsane ismi, 37 kez A Millî takım ile uluslararası karşılaşmalarda başarılara imza atan futbolcumuz Metin Tekin, Milli takımlar düzeyinde 2006 Dünya Şampiyonası'nda 225, 2010 dünya şampiyonasında 251 sayıyla "En Skorer Oyuncu" ödülünü alan milli voleybolcumuz Neslihan Demir'in  de yazıları bulunmaktadır.  

Panel sonrasında ünlü sporcular tarafından imzalanan Işık'tan Öyküler -9 kitaplarımız öğrencilerimize takdim edildi.

FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü'nde tüm öğrencilerimizin katılımıyla hafta boyunca etkinlikler devam edecek. 

 

                                     

    18 / 06 / 2014

    Euro.Message madebycat