Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu'nun Yeni Başkanı Mimar M. Kâmil Özkartal

128 yıldır hiçbir kar amacı gütmeden, eğitimden aldığını sadece eğitime veren Feyziye Mektepleri Vakfı, iki yılda bir yapılan başkanlık seçimlerinin sonuncusunu, 1 Nisan 2014'te gerçekleştirdi. Yüksek Mühendis Tufan Durgunoğlu, dört yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini, vakıf yönetim kurulu ve Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili, 1969 Nişantaşı Işık Lisesi Mezunu Mimar M. Kâmil Özkartal'a devretti. 1972 Nişantaşı Işık Lisesi Mezunu Avukat Akın Süel Başkanvekilliği, 1972 Nişantaşı Işık Lisesi Mezunu Ahmet Burak Genel Sekreterlik görevlerini yürütecekler.

1952 yılında İstanbul'da doğan Özkartal, 1963-69 yılları arasında Işık Okulları'nda okudu. 1974'te Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, bir süre Almanya'da staj yaptı. Bir kız babası olan Özkartal, kendi adını taşıyan inşaat firmasında mesleğine devam ediyor.

1885'te Feyz-i Sıbyan adıyla Selanik'te kurulan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy, Ispartakule-Bahçeşehir kampusları, Tuzla Işık Anaokulu ve Işık Üniversitesi ile "önce iyi insan yetiştirme" misyonu doğrultusunda Türk eğitimine hizmet vermektedir.

Anaokulundan üniversiteye 128 yıldır eğitim ve öğretimde en iyiyi hedefleyen Feyziye Mektepleri Vakfı, M. Kâmil Özkartal'ın başkanlığında, öğrencilerini çağdaş, sorgulayan, araştıran, yaratıcı, bilimsel düşünen, yaşam boyu öğrenen, çevreye duyarlı, sosyal yaşamlarında etkin birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme misyonu ile çalışmalarına tüm gücüyle devam edecektir.

    13 / 04 / 2014

    Euro.Message madebycat