DR. YUSUF ZİYA EFE MATEMATİK ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜNÜ MEHMET AKİF NAYMAN KAZANDI

Okulumuzda 1958-1969 yılları arasında görev yapan ve matematik dalında başarılı öğrenciler yetiştiren merhum matematik öğretmemiz Dr. Yusuf Ziya Efe'nin anısını yaşatmak ve Okullarımızda matematiğe verilen değeri vurgulamak için 2009 yılından bu yana verilen "Dr. Yusuf Ziya EFE Matematik Üstün Başarı Ödülü" bugün (6/12/2013, Cuma  günü) sahibini buldu.

Işık Üniversitesinden katılarak jürimizi oluşturan Doç. Dr. İsmail Karakurt ve Yrd. Doç. Dr. Melike Aydoğan tarafından yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmeler sonunda Işık Lisesi 12.sınıf öğrencimiz Mehmet Akif Nayman birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülü tesis eden 1963 Işık Lisesi mezunu Prof. Dr. Turan Durgunoğlu; Işık Ailesi kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu vefa borcunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve aileleri ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor.   Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder" yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen Okulumuzun yalnızca matematiğe verdiği önemi değil, aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesi.

Gelenekselleşen yarışmamızda, Mehmet Akif Nayman ödülünü Kuruluş Yıldönümümüz (15 Aralık) kutlamaları sırasında alacak.

Yarışmaya katılan ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirlerini kazanan tüm öğrencilerimizi, ailelerini, onları yetiştiren öğretmenlerimizi de tebrik ediyoruz.


    06 / 12 / 2013

    Euro.Message madebycat