FMV IŞIK OKULLARI SANAT EĞİTİMCİLERİNDEN ÇOK ÖZEL BİR SERGİ

Şimdiye dek öncülük ettiği projelerle, öğrencilerinin yurtiçi ve yurtdışında pek çok başarısına katkı sağlayan FMV Işık Okulları Görsel Sanat Eğitimcileri, bu kez kendi imzalarını taşıyan eserlerle öğrencilerinin ve sanatseverlerin karşısına çıkıyor

Eğitimde ilme ve bilime olduğu kadar, sanata ve spora da büyük önem veren FMV Işık Okulları, düzenlediği sanat etkinlikleri ve aldığı uluslararası ödüllerle de adından söz ettiriyor. Öğrencilerine sanatı sevdiren ve öncülük ettikleri etkinliklerle öğrencilerine pek çok uluslararası başarı kazandıran FMV Işık Okulları Görsel Sanatlar Eğitimcileri, bu kez kendi çalışmalarını sergiliyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan "Işık Okulları Sanat Eğitimcileri Sergisi", hepsi birbirinden değerli eğitmenlerin farklı tekniklerde hazırladıkları yağlıboya, suluboya, pastel boya, cam-füzyon, heykel ve özgün baskı eserlerinden oluşuyor. Daha önce eserleri Türkiye'de ve farklı ülkelerde sergilenen FMV Işık Görsel Sanat Eğitmenleri; Şirin Aslı Koroğlu Akansel, Berrin Başaran, Burcu Durhan, Cengiz Demircioğlu, Eşe Benli Kılıç, Esra Çelikkanat, Fehim Güler, Uygu Gözde Aydın, Gülçağ Konçe, Gülcan Kolçak, Güler Asan ve Gülşen Elibol'un katıldıkları sergi, 02-13 Aralık tarihlerinde FMV Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Galeri Işık Maslak'ta görülebilecek.

Öğrencilerine sanatı entellektüel bir zevk olarak kazandırdıkları ve böylesi kıymetli bir sergi hazırladıkları için tüm görsel sanat eğiticilerine teşekkür eden Feyziye Mektepleri Vakfı Başkanı Tufan Durgunoğlu, "Sanata ve sanatçıya değer veren toplumlar, dünyanın en medeni ve en demokratik toplumlarıdır. Sanat sevgisini öğrencilerine kazandırıp mesleklerine layığıyla yerine getiren ve bizleri sanatın bu büyülü dünyasıyla buluşturan öğretmenlerimi gönülden tebrik ediyorum" diyor.

Bugüne dek aldıkları birçok kişisel sanat ödülüyle de dikkat çeken Işık'lı eğitimciler, bu kez eserlerini veliler ve öğrencilerinin beğenisine de sunacak.    29 / 11 / 2013

    Euro.Message madebycat