TABLETLİ EĞİTİMDE FMV IŞIK OKULLARI FARKI

Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek eğitim ortamına dahil etmeyi ilke haline getiren Feyziye Mektepleri Vakfı; 2012-2013 Eğitim - Öğretim Yılı'nın ikinci yarısında, altyapı çalışmalarını da tamamlayarak tablet destekli eğitim projesine başladı.

Tüm kampüslerinde belirlediği pilot seviyelerde bugüne kadar toplam 3600 öğrenci ve öğretmene vakıf tarafından ücretsiz olarak dağıtılan tabletlerle birlikte; öğrencilere 21yy. becerilerinin kazandırılması, öğrenci motivasyonunun arttırılması, bireyselleştirilmiş, çok yönlü ve tam öğrenmenin sağlanması hedeflendi.

 

Her yıl orta ve lise kademelerinin başlangıç sınıfları olan 5, 9 ve lise hazırlık seviyesi öğrencilerine tabletler verilmektedir. Bu yıl itibariyle; tüm orta ve lise kademesindeki öğrenciler ile öğretmenler derslerinde, tüm kampüslerde mevcut kablosuz internet bağlantısı ve tabletlerle birlikte teknolojiyi etkin olarak kullanmaktadır.

 

Tablet destekli eğitime geçiş projesi ile birlikte bünyesinde bir Eğitim Teknolojileri Birimi kuran ve uzun araştırmalar sonrasında Samsung Eğitim Çözümlerinde karar kılan FMV Işık Okulları; Samsung'un dünya genelinde bu eğitim çözümünü gerçekleştirdiği 26 ülke arasından, Türkiye'deki ilk ve dünyadaki en büyük partner okulu oldu. Aynı zamanda Samsung'un bu partner okullar içinde altyapı ve planlama aşamasını tamamlayıp demo sınıflarıyla testlerine başladığı altıncı okul olan FMV Işık Okulları, uygulamaya ilişkin tecrübesini pek çok eğitim kurumuyla farklı platformlarda paylaşmaya devam etmektedir.


 

Tüm öğrenci ve öğretmenlerinin, tabletli destekli eğitim olanaklarından yararlanabilmesi için kampüslerinde, içerisinde öğrenci ve öğretmen tabletleriyle etkileşimli interaktif TV bulunan akıllı sınıflar oluşturan FMV Işık Okulları, randevu sistemiyle tüm sınıflarına bu teknolojik ortamda ders yapabilme imkânı da sunuyor.

 

Öğretmen eğitimlerinin sürekliliğinin esas olduğu bilinciyle, Eğitim Teknolojileri Liderliği Programı (ETL) dahilinde sene boyunca bire-bir ve grup dersleriyle öğretmenlerin gelişimlerine katkı sağlanmakta, teknolojinin etkin kullanıldığı örnek ders içerikleri oluşturulmakta, kurum dışındaki sempozyumlarda ve okul ekosisteminde paylaşılmaktadır.


Öğrenmenin zaman ve mekandan bağımsız hale geldiği günümüzde, yeni teknolojileri kullanmaya açık öğretmen kadrosu, tüm kampüslerinde sunduğu yüksek hızlı kablosuz internet altyapısı, hassas kalemi ile gerçek defter deneyimi sunan Samsung Android Tabletleri, dijital ödev gönderip alma ve raporlama olanakları ile platform bağımsız eğitim yönetim sistemi "e-Işık", zengin web 2.0 araçları, sınırsız bulut alanı ve zengin eğitim araçları sunan Google Eğitim Uygulamaları ile FMV Işık Okulları, modern teknolojiyi eğitime entegre eden lider okullar arasında bulunmaya devam etmektedir.


    13 / 03 / 2013

    Euro.Message madebycat