Olimpiyatlar'da Bir Işıklı : Hazal Sarıkaya

FMV Işık Spor Kulübü yüzücüsü,Ayazağa Işık Lisesi öğrencimiz Hazal Sarıkaya 2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı. Olimpiyatlarda yüzme dalında ülkemizi temsil eden en genç sporcu olan milli yüzücümüz, 100 metre sırtüstü yüzerek madalya şansı arayacak.

Profesyonel spor kariyerinde parlak bir gelecek vaat eden milli yüzücümüz Hazal Sarıkaya, 1996 doğumlular arasında 'dünyanın en iyi ikinci yüzücüsünden biri' olarak gösteriliyor. Bugüne dek 100'den fazla Türkiye rekoru kıran Sarıkaya, son olarak bu yıl Nisan ayında Sırbistan'da gerçekleştirilen Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası'nda ülkemize üç altın madalya birden getirerek başarılarını uluslararası seviyeye taşımıştı. Hazal, son derece yoğun ve özveri gerektiren çalışmaları sonucunda göğüslediği başarılarla hepimizi gururlandırıyor. Kendisini, ailesini, okul yönetimini , emeği geçen tüm antrenör ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Hazal'ın Olimpiyatlar'da da aynı azim ve gayretle ülkemizi ve tüm Işık camiasını sevindireceğine yürekten inanıyor; milli yüzücümüze başarılar diliyoruz.

    02 / 07 / 2012

    Euro.Message madebycat