Işıklı Geceler'de Nev coşkusu

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsünde IŞIKLI GECELER sloganı ile gerçekleştirilecek konser dizisinin ilk konuğu rock müziğinin usta yorumcusu Nev oldu. 28 Haziran gecesi Işık Okullarının Nişantaşı Kampüsünde gerçekleştirilen açık hava konserinde müzikseverlere keyifli bir yaz gecesi yaşatan Nev, kalabalık bir dinleyici kitlesiyle buluştu. Konseri Nev hayranlarının yanı sıra, Işık camiasından da çok sayıda dinleyici izledi.  Işıklı Geceler konser dizisi 4 Temmuzda Yaşar, 11 Temmuzda Göksel ve 18 Temmuzda Yüksek Sadakat konserleriyle devam edecek.

Müziğe mandolin çalarak başlayan, üniversite yıllarında ise elektro gitar ile tanışan Nev, İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, profesyonel iş hayatına atıldığında da  müzikle ilişkisi sürdü. Adidas ve Slazenger gibi markaların ürün müdürlüğünü yaparken, 1995 yılında Chantage grubu ile sahneye çıkmaya başladı. 2001'de ise Jingle House - Aura Productions ortak yapımı ile ilk albümü Her Şeye Rağmen'i yayımladı. Bu albümde Özkan Uğur, Göksel, Tuba Önal gibi isimlerle çalıştı. Temmuz 2004'de Tüm söz ve müziklerin kendisine ait olan ikinci albümü Sen Gibi yayımlandı . Ağustos 2007'de Nev'in üçüncü albümü Işığım ve Gölgem Pasaj etiketiyle yayımlandı.

Bir Nev-i Alaturka ve son albümü Bir Nev-i Alaturka Haziran 2010'da yayımlandı. Nev bu albümde pek çok enstrümanı kendisi icra etti .Yokum,  2012 Mart ayında piyasaya çıkması beklenen Yeni Albümün öncü şarkısı "Yokum" Temmuz 2011'de sosyal medyada paylaşıldı.

FMV Mektepleri Vakfı Işık Okulları, Feyziyeliler Işıklılar Derneği ve Şişli Belediyesi işbirliğiyle Nişantaşı Işık Okullarının özel olarak dekore edilen avlusunda gerçekleştirilecek Işıklı Geceler kapsamında birbirinden ünlü sanatçılar konserleri ile yaz gecelerine ayrı bir keyif katacak. Etkinlik 4 Temmuz Yaşar, 11 Temmuz Göksel ve 18 Temmuz Yüksek Sadakat konserleriyle devam edecek.

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsünde yer alacak konserlerin bilet ücretleri 35 ile 45 TL arasında belirlendi.

Konserlerin başlama saati 21.00dir.

Işıklı Geceler konser biletleri için detaylı bilgiye 0 212 248 55 08 nolu telefondan ya da Biletix gişelerinden ulaşılabilir.

FMV Işık Okulları

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları 126 yıllık köklü geçmişiyle, Osmanlı İmparatorluğundan Türkiye Cumhuriyetine uzanan döneme; ulusal egemenliğe, Atatürk İlke ve İnkılaplarına tanıklık etmiş ve 17 Aralık 1934 tarihinde kuruluşunun 49.yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürkün onayı ile Işık adını almıştır. FMV Işık Okulları; Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Şile kampüslerinde; anaokulları, ilköğretim okulları, liseleri, fen lisesi ve üniversitesi ile devam ettirdiği eğitim-öğretim sürecinde, aynı zamanda yüce Önder Atatürkün öğrenim gördüğü Şemsi Efendi Mektebiyle bütünleşen bir öğretim kurumu olmanın da haklı onur ve gururunu taşımaktadır.

Önce iyi insan yetiştirmek gayesiyle hareket eden Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, günümüzün en gelişmiş eğitim ve öğretim sistemlerini uygulamakta ve insan haklarına saygılı, laik ve demokrat, bilimsel düşünen, sosyal yaşamlarında etkin nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Feyziyeliler Işıklılar Derneği

Feyziyeliler Işıklılar Derneği (FID) ise 1944 yılından beri Işık mezunlarını bir araya getirme ve mezunlarla, Okul yönetimi ve öğrenciler arasında köprü olma misyonunu üstlenmiştir. Derneğin öncelikli hedefi Işık Mezunlarının FID ile bağını artırmak ve her Işık mezununun okulları ile gurur duyan birer elçi olmasıdır.

FID için başarı kriteri sadece üniversite sınavlarında en üst basamaklarda yer almak değildir. Önceliğimiz ve başlıca hedefimiz; Işıklı ruhuna sahip, çağdaş, entelektüel, sportmen, güzel sanatlarla ilgilenen, edebiyatı seven, en az bir yabancı dili çok iyi derecede konuşan, toplum içinde aydın kimliği ile fark edilen, Atatürkçü düşünceyi yorumlayan ve yaşayan nesillere ışık tutmaktır.

 

BASIN BİLGİ:

Duygu Durgun Köseoğlu/ Dipnot İletişim

duygu@dipnotiletisim.com

Tel: 0 212 219 74 83

    29 / 06 / 2012

    Euro.Message madebycat