IŞIK OKULLARI'NDA "100 YILLIK OKULLAR SPOR ŞÖLENI" BAŞLIYOR

İstanbul'un 100 yılık okulları onuncu kez Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Okulları'nın ev sahipliğinde spor şöleni için buluşuyor. Bu yıl şölenin yeniliği ise 100 yıllık okulların mezunlarının da mücadeleye katılması olacak. Kentteki 30 tarihi okulun öğrencileri ve mezunları dört gün boyunca futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve tenis dallarında birbirleriyle yarışacak.

Kuruluşunun 126. yılını kutlayan Işık Okulları, "100 Yıllık Okullar Spor Şöleni"nin onuncusunu bu yıl 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecek.

FMV Işık Okulları 10. Spor Şöleni, Işık Okulları'nın Ayazağa Kampüsü'nde 4 Nisan Çarşamba günü saat 12:00'da "Spora Işık Tutanlar" ödülleri töreni ile açılacak.

Şölen, 7 Nisan Cumartesi günü oynanacak final maçlarıyla son bulacak.

Işık Okulları'nın Ayazağa, Kampüsü'nde düzenlenecek şölende, İstanbul'da 100 yılı aşkın süredir eğitim veren toplam 30 okul; basketbol, futbol, voleybol ve masa tenisi takımlarıyla yarışacak. Şölen, fair-play ilkeleri doğrultusunda sporu dostluğun ve barışın simgesi haline getirmeyi amaçlıyor.

Işık Okulları'nın gelenekselleştirdiği şölene, Galatasaray Lisesi, Özel Avusturya Lisesi, Saint Joseph Fransız Lisesi, Beyoğlu Anadolu Lisesi, Özel İtalyan Lisesi, Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi, İstanbul Lisesi, Özel Darüşşafaka Lisesi, Nişantaşı Anadolu Lisesi, Getronogan Ermeni Lisesi, Özel Alman Lisesi, Davutpaşa Lisesi ve Vefa Lisesi gibi köklü eğitim kurumları katılacak.

FMV 100 Yıllık Okullar Spor Şöleni'ne bu yıldan itibaren tarihi okulların mezunları da oluşturdukları takımlarla katılacak. Şölene; FMV Işık Okulları, Notre Dame De Sion, Üsküdar Amerikan Lisesi, Pertevniyal Lisesi, Robert College, Saint Benoit Lisesi, Saint Joseph Lisesi, Saint Michel Lisesi, Şişli Terakki Lisesi, Vefa Anadolu Lisesi, Sahankyan Nunyan Ermeni Lisesi, Saint Pulcherie, Surp Hac Ermeni Lisesi mezunları basketbol, voleybol ve futbol dallarında katılacaklar. 35 yaş altı ve 36 yaş üstü olmak üzere iki farklı kategoride mücadele verecek olan mezunlar, yıllar sonra buluşmanın ve birlikte olmanın coşkusunu FMV Ayazağa Kampüsü'nde yaşayacak

    28 / 03 / 2012

    Euro.Message madebycat