FMV ERENKÖY IŞIK OKULLARI DESTINATION IMAGINATION TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

FMV Erenköy Işık Okulları Destination Imagination Kulübü bu sene yine Türkiye Turnuvası'nda birinci olarak ülkemizi ve okulumuzu Mayıs ayında Amerika'da düzenlenecek olan finallerde temsil etme hakkı kazanmıştır.

Türkiye'nin yenilikçi zihinleri, dünyanın en büyük yenilikçilik organizasyonu olarak kabul edilen Destination Imagination (DI) yarışmasının Türkiye elemelerinde buluştu.

"DI Turk-Hayal gücüne Yolculuk Derneği" tarafından düzenlenen, Yenilikçi Problem Çözme Etkinliği, Türkiye'nin çeşitli illerinden yüzlerce okulun birçok kategoride yarıştığı Destination Imagination Türkiye Turnuvası 10-12 Mart tarihlerinde Kuşadası'nda gerçekleşti.

Anlık görev çalışmalarının yanı sıra bilimsel kategoride turnuvaya katılan takımımız, ana görevlerine de aylar süren çalışmalarla hazırlandılar. FMV Erenköy Işık Okulları "Bilimsel Kategori'de yarışmış ve steganografi ve kriptografi yöntemleriyle tasarladıkları bilimsel görevlerini drama aracılığıyla sunmuştur. DI Türk jüri üyeleri tarafından değerlendirilen takımımız, yüzlerce takımın içinden başarıyla sıyrılarak Türkiye şampiyonu oldu.

Büyük beğeni kazanan  takımımız Mayıs ayında Amerika'da düzenlenecek olan finallerde ülkemizi ve okulumuzu gururla temsil edecek.

 

    13 / 03 / 2017

    Euro.Message madebycat