Okul Müdüründen

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni eğitim-öğretim yılına,  köklü bir aileye ait olmamızın verdiği güç ve gelecek güzel günlere inancımızla başlıyor;  siz değerli velilerimizi, geleceğimizin teminatı siz sevgili öğrencilerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Kurucu ilkelerinin her durumda yol gösterici olduğu, Türkiye Cumhuriyetinin en köklü kurumlarından olan Işık Okullarının bir velisi ve idarecisi olmanın gururunu bir kez daha sizinle paylaşmak isterim. Okulumuz; eğitimin bir toplumun düşü, gelecek kurgusu olduğunu unutmadan 135 yıldır “önce iyi insan” yetiştirmeye devam etmektedir.

Türk eğitim sistemine pek çok yeniliği getiren Işık Okulları insani değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren bir kurum olarak sağlam temeller üzerinde yükselmeye devam etmektedir. Oluşturduğumuz gelenekler, kültürel ortam, edindiğimiz ilkeler büyük bir birikim ve deneyimin sonucudur.   Her adımda enerjisini hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip öğrencilerinden almaktadır.  İnsan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı yetiştirdiği her öğrencisi ile yoluna yüzlerce ışık eklemeyi sürdürmektedir.

Yaşamımızdaki her deneyim bize güç, cesaret ve öz güven kazandırır. Uyum sağlamak durumunda kaldığımız her değişim, bize gelişme fırsatını sağlayacak yolların başlangıcıdır. Yılmadan yürüyenler değişimin ustaları olacaklardır.

Bizler, eğitim yolculuğumuzda yolun uzunluğuna, engellerin yüksekliğine değil; birlikte yürümemizin gücüne ve bize aktarılan deneyimlere odaklandık. Çalışmalarımızın, emeğimizin karşılığını daima beklentimizin üzerinde aldık. Bu başarı, her yeni döneme çok daha büyük bir azimle başlamamızı sağladı.

Donanımlı, deneyimli ve azimli bir eğitim ailesi olarak teknolojik olanakları büyük bir beceriyle eğitimimize uyarladık. Öğrencilerimizin bu hızlı ve doğru uygulamamıza başarılı uyumu bizi bir kez daha gururlandırdı.

Öğretmenlerimizin bu büyük gelenekten beslenerek doğru ve öncü davranışlar göstermesi, öğrencilerimizin dayanışma içinde gösterdikleri çaba, bu süreçte içimizde filizlenen en büyük umut oldu.

Bir kez daha gördük ki okulumuzun vizyonu ve misyonu bizlere yaşamımızda ihtiyaç duyacağımız pek çok bilgiyi içeren temel kaynak niteliğindedir. Hep birlikte bu ilkeler ışığında her adımda daha da güçlenerek yürümeye devam edeceğiz.

Kültürün, sanatın, sporun yüceltildiği, ayrımcılığın ortadan kalktığı, adaletli bir dünyada yaşamak için sorumluluklarımızın ve görevlerimizin farkında olacağımıza, farklılıklara hoşgörü ile yaklaşacağımıza inancım tamdır.

Bu yolda sizlerle birlikte yürümekten, birbirimize destek olmaktan büyük onur duyacağım.

Sağlıkla ve huzurla…

Gülbahar TUNÇ GÜRSOY

Okul Müdürü