Işık'ta Bir Gün

Okula Devam – Giriş ve Çıkış Saateleri

Okulumuzda çalışmalarımız, 08.00-16.30 saatleri arasında devam etmektedir. Çocuklarımızın okula düzenli olarak devam etmeleri gerekmektedir. Ancak, devamsızlık halinde velinin okul yönetimine mazeret bildirmesi istenir. Öğrencinin üç güne kadar devamsızlığı olduğu takdirde veli, öğrencinin okula hangi tarihlerde ve neden gelmediğini belirten bir tezkere yazar ve imzalayarak okul yönetimine çocuk ile gönderir.

Ancak, öğrencilerin hastalığa bağlı 3 günü geçen devamsızlıklarında doktor raporu getirmesi gerekir.

Öğle Yemeği ve Kahvaltı

Çocuklarımız her sabah saat 08.45'de kahvaltılarını yaparlar. "Açık Büfe" olarak sunulan kahvaltı ile birlikte hergün 1 bardak süt içmektedirler.

Okulumuzda serbest kıyafet uygulaması yapılmaktadır. Çocuklarımızın okula gelirken rahat hareket edecekleri kıyafetler giymelerinde yarar görülmektedir. Ayrıca çocuklarımızın rahatça hareket edebilecekleri, ayaklarını sıkmayan ayakkabılar giymeleri önerilmektedir.

Okulumuzun yemek mönüsü çocuklarımız için özel olarak hazırlanmaktadır. Öğrencilerimizde sağlıklı yemek yeme alışkanlığını kazandırmanın yanı sıra, özbakım becerilerini ve estetik duygusunu geliştirmek de amaçlanmaktadır.

Ayrıca gün boyunca okulda olan çocuklarımızı evlerine göndermeden önce açlıklarını giderecek bir ara öğün saati uygulaması yapılmaktadır.

Çocuk Hastalıkları ve İlaç Kullanımı

Öğrencilerimizde görülen sağlık sorunlarında ilk müdahale okulumuzda yapılmaktadır. Sağlık sorunu olan öğrencinin tedavisinde, aile tarafından bildirilen ve öğrencinin dosyasına işlenmiş, sağlıkla ilgili özel durumu göz önüne alınır. İlaç verilmesi gereken durumlarda veli ile iletişim kurularak öğrencinin kullanabileceği ilaç hakkında bilgi alınır. Gerekli durumlarda Okul Müdürü tarafından onaylanan revir kağıdı ile öğrenciler okul doktoruna gönderilir.

Velinin, cocuğun düzenli kullanması gereken ilaçları (alerji ilaçları vs.) okula önceden bildirmesi gerekmektedir.

Çocuğun Okuldan Alınması

Öğrencilerimizin hepsinin birer çıkış kartı vardır. Bu çıkış kartları velilerde kalır. Veli çocuğunu almak istediğinde çıkış kartını görevliye verir, böylece çocuğun okuldan velisiyle birlikte çıkışı sağlanır. Eğer velinin yanında kart yok ise, okul yönetimi tarafından imzalanmış "Kartsız verelim" yazılı bir form ile çocuğun çıkışı sağlanır.

Öğrenciyi anne babasından başka biri alacaksa veli okul yönetimine telefon ederek öğrenciyi alacak kişinin adını soyadını bildirir. Çocuğu almaya gelen kişi okul yönetimine kimlik göstererek kendini tanıtır ve okul yönetimi tarafından verilmiş "Kartsız verelim" yazılı formu kullanır.

Eğer çocuk okul servisinden yararlanıyorsa ve o gün velisi tarafından kart ile alınacak ise velinin en geç 15.30'a kadar okul yönetimine haber vermesi gerekir.

Bu durumda okul yönetimi tarafından imzalanmış "Taşıta vermeyelim" yazılı bir form öğretmene iletilerek, öğrencinin servise binmemesi sağlanır. Velilerimizin servis hostesi ve öğrenci ile okul yönetimine haber göndermemek konusunda hassas davranmalarını diliyoruz.

Taşıt ile giden öğrencilerimizi ise servis sürücüsü ve hostesi okula çıkarak sınıf kapılarından alırlar. Gerekli durumlarda anaokulu görevlileri de çocuklara eşlik ederek servislerine güvenli şekilde binmeleri sağlanır.