Okul Müdüründen

  

Sayın Veliler,

Sevgili Öğrenciler,

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları olarak 1885'ten beri çağdaş, yenilikçi eğitim anlayışımızı sürdürmekte ve  “geçmişten geleceğe eğitimle aydınlatma” felsefemiz doğrultusunda eğitime yön vermekteyiz.

Köklü geçmişimizden aldığımız güçle yerleşkemizin kapılarını 2000 yılında anaokulu ve ilkokul öğrencilerimize açtık, 2005 yılında da FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi  öğrencilerimiz aramıza katıldı. 2012 yılında Uluslararası Okullar Birliği (CIS - Council Of International Schools) tarafından akredite edilen okulumuz, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nda uluslararası eğitime entegrasyonun önemli bir adımı olan “Uluslararası Bakalorya Diploma Programı”nı (International Baccalaureate Diploma Programme/IBDP) uygulamaya koymuştur. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nda da “İleri Düzey Yerleştirme Programı”nı (Advanced Placement / AP) uygulamaya başlayan okulumuz, çağdaş ve dünya standartlarında eğitim veren bir okul olma özelliğini sürdürmektedir.

“Önce iyi insan yetiştirir.” ilkesiyle çıktığımız bu yolda, 134 yıldır taşıdığımız büyük sorumluluğun bilinciyle Atatürk ilke ve devrimlerinden hiçbir zaman ödün vermeyen, birden fazla yabancı dilde etkin, toplumsal değerlere saygılı, farklı kültürlere karşı hoşgörülü, bilimsel düşünce yapısına sahip, çevreye duyarlı, hayat boyu öğrenen genç bireyler yetiştirmeyi hedefledik. Bu hedeflere ulaşabilmek için öğrencilerimizi hem yurt içi hem de yurt dışı yükseköğrenimi için donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Mutlu ve başarılı bir hayat sürdürmek için yüksek akademik becerilerin yanında; bireyin kendini tanıması, hedeflerini net bir şekilde belirleyebilmesi için uygun fırsatlar seçip amacına doğru ilerleyebilmesi çok önemlidir. FMV Erenköy Işık Liseleri olarak bu düşünceyle öğrencilerimize sunduğumuz çeşitli sosyal etkinlik ve kulüp çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, mesleki deneyimleme projeleri, ulusal ve uluslararası sportif, sanatsal ve bilimsel etkinlikler ile eğitim sürecimizi zenginleştirmekteyiz.

Sevgili Işıklılar,

Küreselleşen dünyada, hızla değişen bir hayata hazırlanma sürecinde, her öğrencinin farklı bir birey olduğunun bilinciyle çıkmış olduğumuz eğitim yolunda bizimle beraber yürüdüğünüz için mutlu ve gururluyuz.

Mesleğimize duyduğumuz saygı ve asla tükenmeyen heyecanımızla yetiştirdiğimiz öğrencilere daha nicelerini katacak ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenlik ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir.” sözünü aklımızda tutarak onun açtığı yolda ilerlemeye devam edeceğiz.

Işık ailesine hoş geldiniz diyor, hepimiz için sağlıklı, huzur ve umut dolu, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Sevilay EROĞLU

FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi Müdürü