Okul Müdüründen

  

Sayın Veliler,

Sevgili Öğrenciler,

2000 yılında anaokulu ve ilkokul öğrencileri ile eğitim hayatına başlayan Erenköy Kampüsü’nde, lise ve fen lisesi öğrencilerine 2005 yılında kapılarımızı açtık. Çıktığımız bu yolda daima Atatürk İlke ve Devrimlerinden hiçbir zaman ödün vermeyen, birden fazla yabancı dilde etkin, toplumsal değerlere saygılı, farklı kültürlere karşı hoşgörülü, bilimsel düşünce yapısına sahip, çevreye duyarlı, hayat boyu öğrenen genç bireyler yetiştirmeyi hedefledik.

Bu hedeflere ulaşabilmek için okullarımızda ulusal programın yanı sıra uluslararası programlar da başarı ile sürdürülmekte olup, öğrencilerimiz hem yurt içi hem de yurt dışı yükseköğrenimi için donanımlı bireyler olarak yetiştirilmektedirler.

FMV Erenköy Işık Liseleri 2012 yılında Uluslararası Okullar Birliği (CIS - Council Of International Schools) tarafından akredite edilerek dünya standartlarında eğitim verdiğini kanıtlamıştır. FMV Erenköy Işık Lisesi 2014-2015 eğitim öğretim yılında uluslararası eğitime entegrasyonun önemli bir adımı olarak gördüğü Uluslararası Bakalorya Diploma Programını (International Baccalaureate Diploma Programme/IBDP) uygulamaya koymuştur. 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren de FMV Erenköy Işık Fen Lisesinde İleri Düzey Yerleştirme (Advanced Placement / AP) programı uygulanacaktır.

Sadece yüksek akademik becerilerin mutlu ve başarılı bir hayat sürdürmek için yeterli olmadığı günümüzde; bireyin kendini tanıması, hedeflerini net bir şekilde belirleyebilmesi, zengin fırsatlar denizinde kendisi için en uygun olanı seçip amacına doğru ilerleyebilmesi çok önemlidir. FMV Erenköy Işık Liseleri olarak bu düşünceyle öğrencilerimize sunduğumuz çeşitli sosyal etkinlik-kulüp çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, mesleki deneyimleme projeleri, ulusal ve uluslararası sportif, sanatsal ve bilimsel etkinlikler ile eğitim sürecimizi sürekli olarak zenginleştirmekteyiz.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları 133 yıldır çağdaş ve yenilikçi eğitim anlayışını sürdürmektedir. Taşıdığımız bu büyük sorumluluğun bilinciyle, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenlik ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir” sözünü aklımızda tutarak, öğrenmenin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunu benimseyerek 21. yüzyıl öğrencileri için gerekli eğitim-öğretim programları ve yöntem-tekniklerini yakından izleyerek uygulamakta kararlıyız.

Sevgili Işıklılar,

Küreselleşen dünyada, hızla değişen bir hayata hazırlanma sürecinde, her öğrencinin farklı bir birey olduğunun bilinciyle çıkmış olduğumuz eğitim yolunda, bizimle beraber yürüdüğünüz için mutlu ve gururluyuz.

Mesleğimize duyduğumuz saygı ve asla tükenmeyen heyecanımızla; yetiştirdiğimiz öğrencilere daha nicelerini katacak, Ata’mızın açtığı yolda ilerlemeye devam edeceğiz.

IŞIK ailesine hepiniz hoş geldiniz.

Sevgi ve saygılarımla,

Sevilay EROĞLU

FMV Özel Erenköy Işık Lisesi / Fen Lisesi Müdürü