Okul Müdüründen

Değerli Velilerimiz,

"Önce İyi İnsan Yetiştirir" felsefesi ile 134 yıllık eğitim tecrübesini yeni nesillere aktaran Işık Okulları'na "hoş geldiniz" diyor, mutlu bir yıl geçirmenizi diliyoruz.

Uluslararası düzeyde akredite olmuş okullarımızda, çağın gereklerine uygun, öğrencinin ihtiyacına yönelik eğitim öğretim anlayışı ile önceliği öğrencilerimizin potansiyelini keşfetmeye ve geliştirmeye ayırarak, akademik donanımın yanı sıra, sosyo kültürel kazanımlarının oluşması için, zengin seçenekler sunuyor, yeni nesil Işık'lı öğrenciler yetiştiriyoruz.

Erenköy Kampüsümüz öğrencilerimizi doğal yaşam koşulları ile buluşturuyor. Öğrencilerimizin öğrenme potansiyeli, eşsiz doğası olan bu ortamda merakları doğrultusunda gelişiyor. Kampüs genelindeki teknolojik imkanların yanı sıra öğrencilerimiz, doğal malzemelerle keşfetme dürtülerini ön plana çıkarıyorlar. Ayrıca her ay gerçekleştirdiğimiz gezi programları ile öğrencilerimiz, çevrelerini ve farklı kültür değerlerini tanıyarak, sosyalleşme konusunda önemli kazanımlar elde ediyorlar.

Kampüsümüz genelinde yapılan çalışmalarda disiplinler arası işbirliğine önem verilerek, "eğitimin sürekliliği" ilkesine bağlı kalınıyor ve anaokulundan liseye kadar süreç, bir bütünlük içinde değerlendiriliyor. Buna bağlı olarak, kampüsümüz genelinde mevcut kütüphaneler, fen-matematik ve bilgisayar laboratuvarları, resim-müzik atölyeleri, havuz, jimnastik salonu, satranç atölyesi ve planetaryumdan tüm anaokulu öğrencileri günlük programlarına uygun olarak faydalanıyorlar.

Anaokulundan başlayarak tüm düzeylerde, öğrencilerimizin İngilizce eğitimlerine son derece önem veriyor ve "Işık" olarak fark yaratıyoruz. Öğrencilerimiz İngilizce'yi kalıplaşmış öğretilerle değil, günlük rutinlerde yaşayarak ediniyorlar. Yabancı öğretmen ağırlıklı olarak yürüttüğümüz İngilizce etkinlik programımızda, dile uyum süreçleri hızla gelişen öğrencilerimiz, yüksek ilgi düzeyi geliştirerek katılım sağlıyorlar.   

"Oyun" temeline bağlı kalınarak hazırlanan tüm etkinliklerde öğrencilerimiz, eğlenerek ve ilgileri doğrultusunda keşfederek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar. "Okullarımızda oyun her gün garanti altına alınmıştır" sloganı, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin içselleştirdiği bir anlayış olarak karşımıza çıkıyor.

Öğrencilerimiz adına, sağlam ve doğru bir başlangıç yapmış olmanın kararını veren siz değerli velilerimizi kutluyor, kültürel değerlerimizi içselleştirerek, öğrencilerimizi evrensel yaşama hazırlayan okullarımızda, "Işık Kültürü" ile bütünleşen uzun ve keyifli yolculuklar diliyoruz. 

Emir BORU
FMV Erenköy Işık Anaokulu Müdürü