Okul Müdüründen

Sayın Veliler,

Sevgili Öğrenciler,

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, 1885'ten beri süregelen çağdaş, yenilikçi eğitim anlayışı ve 135 yıllık deneyimiyle eğitimde öncü bir kurum olmanın sorumluluğu ve bilinci ışığında, geleceğin “iyi insanlarını” yetiştirmektedir.

1885'ten bugüne; yenilikçi, bilimsel ve Atatürkçü eğitim anlayışıyla ülkemizin yarınlarına yön veren Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, tüm dünya ile birlikte içinde bulunduğumuz zorlu pandemi sürecinde de büyük bir inanç ve özveriyle öğrencilerine “Işık” olmaya devam etmiştir. Eğitim kadromuz, okuldan ayrı kaldıkları süre boyunca öğrencilerimize akademik, sosyal ve manevi destek vermeye, uzaktan da olsa eğitimin ve öğretimin gereklerini eksiksiz yerine getirmeye devam ederken bir yandan da olası tüm senaryolar için teknolojik ve akademik hazırlıklarını büyük bir hızla tamamlamıştır.  Köklü geçmişimiz, misyonumuz ve akademik başarılarımızdan aldığımız güçle, yeni eğitim öğretim yılında, şartlar nasıl olursa olsun ışığımızla aydınlatmaya devam edeceğiz.

Feyziye Mektepleri Vakfının 100. kuruluş yıl dönümü olan 1985 yılında eğitime başlayan ve 2009 yılının Şubat ayında, Uluslararası Okullar Birliği (CIS - Council Of International Schools) tarafından akredite edilerek çağdaş ve dünya standartlarında eğitim verdiği belgelenen Kampüsümüzde; 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı'ndan bu yana, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB) uygulanmaktadır. Öğrencilerimize; akademik dürüstlük, uluslararası zihniyet ve profesyonel gelişim kavramlarının günümüz dünyasındaki önemi ve geçerliği aktarılmakta ve eğitimde hedeflenen kalite, dünya standartlarına taşınmaktadır. Okullarımız, Ulu Önder Atatürk'ün düşüncelerinin ışığında; sorgulayan, araştıran, yaratıcı, bilimsel düşünen, yaşam boyu öğrenen, çevreye duyarlı, sosyal yaşamlarında etkin öğrenciler yetiştirme hedefiyle yola çıkarak onları etik ve manevi değerlerle anlam kazanmış bir geleceğe hazırlamaktadır.

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi, 21. Yüzyıl becerilerini ve teknolojiyi akademik programlara dâhil ederek bireylerin öğrenme farklılıklarını dikkate alan yöntemlerle öğrencilerini yurt içi ve yurt dışı üniversitelere en iyi şekilde hazırlamaktadır. Ancak hedefimiz sadece akademik başarı değildir. Öğrencilerimizi, Kampüsümüzün zengin olanaklarını en üst düzeyde kullanmalarını sağlayarak sosyal yönü güçlü, öz güvenli dünya vatandaşları olarak yetiştirmek, öncelikli amaçlarımızdandır. Bu doğrultuda teknolojik altyapımız ve Kampüs olanaklarımız sürekli geliştirilirken öğretmenlerimiz ve idari kadromuz da kişisel ve mesleki gelişim programlarını takip etmektedir. Öğrencilerimizin analitik düşünce yapısına sahip, bilimsel araştırma yöntemlerini bilen bireyler olmalarının yanı sıra, sanata ve spora karşı ilgili, sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak da yetişmeleri önemsenmektedir.

Sevgili Işıklılar, Web sayfamız aracılığıyla Kurumumuz ve Okulumuzla ilgili birçok bilgiye ulaşabileceğiniz gibi, ihtiyaç duyulması hâlinde bizlerle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Atatürk ilke ve inkılapları ve bilimin ışığında; önce sağlık, devamında başarıyla geçireceğimiz bir eğitim öğretim yılı dilerim.


Saygılarımla,
Özgür ALPER
FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi / Fen Lisesi Müdürü