REHBERLİK BULUŞMALARI: “İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK, BAĞIMLILIK VE AİLE DİNAMİKLERİ”

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi tarafından düzenlenen “Rehberlik Buluşmaları” ve “Ana-Baba Okulu”nun beşinci oturumu kapsamında, Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Uzman Psikoloğu Kinyas TEKİN, “İyi İnsan Yetiştirmek: Bağımlılık ve Aile Dinamikleri” teması ile 25 Şubat 2020 Salı günü okulumuza konuk olmuştur.

Tüm velilerimize açık olan oturumda Psikolog Kinyas TEKİN; bağımlılık türlerini, bağımlılık yapıcı madde ve davranışları, geçen yıllar içerisinde bağımlılığın değişen ve değişmeyen yönlerini paylaşmıştır. Yeni tür bağımlılıklar, gençler arasında popüler hâle gelen bağımlılık nesneleri ve bunlarla ilişkili çevresel, sosyal ve psikolojik faktörlere dikkat çeken Kinyas TEKİN, bağımlılıkla mücadele konusunda ailelere yardımcı olacak çeşitli öneriler sunmuştur.

Değerli paylaşımları ve katkıları için Sayın Uzman Psikolog Kinyas TEKİN’e teşekkür ediyoruz.

Velilerimizle soru-cevap şeklinde etkileşimli ve keyifli bir atmosferde gerçekleşen Ana-Baba Okulu’nun altıncı oturumu, 30 Mart Pazartesi günü “Ebeveynlik ve Sınırlar: Ana-Baba Tutumları” teması ile devam edecektir.

Galeri