ÇEVRİM İÇİ COĞRAFYA BULUŞMALARI: “İNSANIN DOĞA ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ”

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi tarafından düzenlenen “Çevrim İçi Coğrafya Buluşmaları” kapsamında, Şişli Kent Konseyi Ekoloji Meclisi İklim ve Çevre Çalışma Grubu Üyeleri; Tarcan Tunç GEÇGİL, Can Arda MOLTAY, Fevziye AKSOY, Nadire BERK ve Ece KARAKUŞ “İnsanın Doğa Üzerindeki Etkileri” başlıklı bir konferans ile 9 Ekim 2020 Cuma günü, 9 ve 11. sınıf öğrencilerimizle bir araya gelmiştir.

İnsanın doğa üzerindeki etkileri ile başlayan konferans, küresel ısınmanın vurgulanması ile devam etmiştir. “Küresel ısınmanın önüne geçebilmek için neler yapılabilir?”, “Küresel ısınmanın, doğa üzerindeki etkilerini en aza indirebilmek nasıl mümkün olabilir?” sorularına cevaplar aranan konferansta, Şişli Kent Konseyi Ekoloji Meclisi üyelerinin çalışmalarından örnekler verilmiştir. Öğrencilerimizin sorularıyla konferans son bulmuştur.

Bu değerli konferans ve paylaşımları için Sayın Tarcan Tunç GEÇGİL, Sayın Can Arda MOLTAY, Sayın Fevziye AKSOY, Sayın Nadire BERK ve Sayın Ece KARAKUŞ’a teşekkür ederiz.

Galeri