29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ

FMV Ayazağa Işık Okulları (FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi); millî bayramların en büyüğünü, en anlamlısını, ülkemizin kuruluşunun ve ulusumuzun var oluşunun tarih sayfalarına yazıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, dijital platformdan ve okulumuzun sosyal medya sayfalarından yayımlanan duygu yüklü ve coşkulu bir törenle kutlamıştır.

“Cumhuriyetimizin 97. Yılı”nı kutladığımız bu anlamlı tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Okul Müdürümüz Sayın Özgür ALPER’in Cumhuriyet’in anlam ve önemine değindiği konuşmasıyla başlamıştır. FMV Işık Okulları öğrencilerinin hazırladığı “Bir Özgürlük Hikâyesi” adlı söz ve müzik dinletisiyle devam eden törende; mezun öğrencilerimizin vals gösterisi, izleyenleri önceki bayramlara götürüp hüzünlendirirken Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’tan paylaşılan duygu dolu bir bölüm,  Cumhuriyet gururunu doruğa taşımıştır.

Pandemi nedeniyle okullarından ayrı kalan öğrencilerimizin, öğretmenleri eşliğinde, büyük özverilerle hazırladığı “Ey Özgürlük” şarkısı, tüm Işıklılara bayram coşkusunu bir kez daha hissettirmiştir. Törenimiz, ekran başından da olsa hep birlikte söylenen İzmir Marşı ile sona ermiştir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni, modern Türkiye’nin doğum günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun!

Galeri