Okul Müdüründen

Sayın Velimiz,

Sevgili Öğrencilerimiz,

134 yıllık tarihiyle eğitim dünyasında birçok ilke imza atmış, öncülük yapmış, aydın, akılcı, çağdaş öğretim anlayışı ile bu vizyonunu sürdüren Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, geleceğin dünyasını tasarlayacak gençler yetiştirme hedefinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin ışığında ilerlemeye devam etmektedir.

“Işık Ruhu” kavramı ile daha anaokulunda tanışan çocuklarımızı “ Önce İyi İnsan” olma yolunda evrensel bilgi ve kültür birikimine sahip, dürüst, duyarlı, saygılı, çalışkan bireyler olmaları için tüm birikim ve deneyimlerimizi seferber etmekteyiz.

Geleceğin dünyasında özne olmak, çağın gereklerini ve fırsatlarını görebilmekten geçer.   Bu bağlamda 2009 yılından bu yana Uluslararası Okullar Birliği (CIS - Council Of International Schools) üyesi olan okulumuz, uluslararası standartlarda eğitim-öğretim çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçtiğimiz öğretim yılından bu yana FMV Işık Okullarının tüm kampüslerinde IB PYP (İnternational Baccalaurete Primary Years Programme / Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı ) süreci içinde yol aldık. 2018  Eylül ayında gelen “ PYP Aday Okulu” onayımız ile hazırladığımız programların uygunluğunu uluslararası programlar anlamımda da onaylattık.

Ayazağa Işık İlkokulu ve Ortaokulu akademik olarak üst hedefleri olan bir okuldur. Bu hedefler; öğrencilerimizin toplumsal, sanatsal ve spor alanlarındaki yeteneklerini ortaya çıkarmaya, yeteneklerini geliştirecekleri uygun ortamları yaratmaya engel olmamaktadır.   

Farklılıklara saygılı, bilimsel düşünebilen, araştırmayı seven, sanatsever, meraklı çocuklarımız, her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok ulusal ve uluslararası projede, çalışmada yer almaktadır. Öğrencilerimiz bu alanlardaki tecrübelerini artıracak, öz güvenlerini geliştirecek ve ekip olmanın gücünü hissedeceklerdir.

Her bireyin kendi gelişimi içinde başarılı olacağına olan inancımızla öğrencilerimizi yarıştırmadan, yeteneklerinin de gelişmesine izin vererek, nitelikli kadromuzun güvenli ellerinde, teknolojinin tüm olanaklarının eğitim- öğretimin hizmetine sunulduğu güçlü bir okul ikliminde, üst eğitim kurumlarına hazırlamaya devam ediyoruz.

Ülkemizin ve bizlerin geleceği olan çocuklarımızın "Işıklı" bir genç olması için emek verebilmenin mutluluğu ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının sağlık, başarı ve huzur dolu geçmesini dilerim.

Sema TEKDOĞAN
FMV Özel Ayazağa Işık İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü