Yönetmelikler / Kurallar

Okula Devam – Giriş ve Çıkış Saatleri
Öğrencilerimizin okula düzenli olarak devam etmeleri ve zamanında gelip gitmeleri gerekmektedir. Öğrencinin devamsızlığı halinde velimizin, durumu okul yönetimine bildirmesi gerekmektedir.


Ayrıca velilerimizin, önemli bir mazeret olmadığı sürece, çocuklarının okula zamanında gelmesine özen göstermeleri, yapılan eğitim öğretim programının aksamadan yürütülmesi açısından önem taşımaktadır.


Herhangi bir nedenle okul bitiş saatinden önce velisi tarafından alınacak öğrenci için, velisinin okul yönetiminden izin kâğıdı alması gerekmektedir.


Velilerimizin, randevu almadan okula gelip koridorda dolaşmaları eğitim ve öğretim sürecinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine engel olabileceğinden, konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemlidir.


Öğrencilerimizin güvenliği açısından okuldan alınırken "çıkış kartı sistemi" uygulanmaktadır.


Eğitim öğretim yılı başında her öğrencinin velisinden; "Öğrenciyi Okuldan Alacak Kişiler Veli İzin Formu"nu doldurmaları istenir. Bu formda ebeveynler dâhil üç kişinin ismi belirtilmelidir. Bu bilgilere göre, her öğrencinin velisine iki adet "Çıkış Kartı" verilir. Okuldan velisi tarafından alınacak öğrenciyi almak için gelen kişi, kendi adının da yazılı olduğu çıkış kartını anaokulundaki görevliye (danışma memuru ve/veya öğretmen) kartını göstererek teslim almaktadır. Velimizin çocuğunu okuldan erken alması durumunda ise çıkış kartını göstermesinin dışında okul sekreterliğinden izin kâğıdı alması gerekmektedir.
Servis ile giden öğrencilerin, okuldan velisi tarafından alınması durumunda, öğrencinin velisi, durumu en geç 15.00'e kadar okul yönetimine bildirmesi gerekmektedir. Veli öğrencinin kendisi tarafından alındığını ve o gün servisle gitmeyeceğini aynı zamanda servis sorumlusuna da bildirmelidir.
Olağan dışı bir durum olursa ve çocuğunuzu "Çıkış Kartı"nda adı yazılı olan kişilerden farklı bir kişi alacaksa, lütfen bunu yazılı olarak (dilekçe) ve telefonla okul yönetimine bildiriniz. Tersi durumunda öğrencinin okuldan ayrılmasına izin verilmeyecektir.

Öğrenci Kıyafeti

Anaokulumuzda serbest kıyafet uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle anaokulu öğrencileri için, yaşları, eğitim ortamları düşünülerek mümkün olduğunca rahat edebilecekleri (eşofman, şort vb.) ve kirlenip, yıpranmasından rahatsızlık duymayacağınız kıyafetlerin tercih edilmesini önermekteyiz.

Beslenme Saati Ve Yemek


Okulumuzdaki beslenme ve yemek hizmetleri, "SOFRA GRUP A.Ş." tarafından EUREST markasıyla okul mutfağında hazırlanarak sunulmaktadır. İlgili firmanın sorumlusuna 0 212 286 11 30 / 2232 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Aylık menüleri web sayfamızdan takip edebileceğiniz gibi, e-posta adreslerinize de düzenli olarak gönderilmektedir.

Öğünlerimiz:


Sabah Kahvaltısı : 09.00 - 09.30 (Açık Büfe)
Öğle Yemeği : 11.50-12.30 (1.Grup)
12.40-13.20 (2.Grup)
İkindi Kahvaltısı : 15.00 -15.30 saatleri arasındadır.


Servis


Okulumuzdaki servis hizmetleri, "Çınar Tur Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd." tarafından sağlanmaktadır. İlgili firmanın sorumlusuna 0 212 286 11 30 / 2506 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


Öğrencilerimiz sabah okula gelişte servis hostesleri tarafından öğretmenlerine teslim edilir, eve dönüşte de servis hosteslerimiz tarafından öğretmenlerinden teslim alınırlar.
Sabah gelişlerde öğrenciler servis şirketinin belirttiği saatten üç dakika önce bekleme noktasında hazır bulunur. Öğrenci bir dakika beklendikten sonra servis hareket eder.

Kayıp Eşya


Öğrencilerin giysilerine, kime ait olduklarının anlaşılması için, arma, işaret, isim (yıkandığında silinmeyecek bir kalemle) yazılmalıdır. Kayıp eşyalar, üzerlerindeki bilgilerden yola çıkılarak öğrenciye geri verilir. Sahibi bulunamayan eşyalar kayıp eşya dolabında saklanır. Kıyafet dışında öğrencinin okulda kullanacağı tüm araç-gereçlerin de etiketlenmesi gerekmektedir.


Eve Gönderilen Yazılar


Herhangi bir konuda velinin bilgilendirilmesi amacıyla eve gönderilecek yazıların, zamanında incelenip, gerekli durumlarda imzalanarak öğrenci aracılığıyla sınıf öğretmenine teslim edilmesi gerekmektedir.


Güncel iletiler, e-posta veya cep telefonu mesajı aracılığıyla sizlere ulaştırılmaktadır.