Personel Seçme ve Yerleştirme Süreç Bilgisi

Vakfımız bünyesinde her yıl yapılan norm kadro planları ve iş yükü analiz çalışması doğrultusunda, bir sonraki yıl ihtiyaç duyulacak kadro sayıları belirlenir. Çesitli yayın organları ile kadro açıkları duyurulur. İş başvuruları açık pozisyonlar için ya da genel başvuru olarak web sayfamızdan ya da Yenibiris.com üzerinden yapılabilir. Şahsen, faks, e-posta yoluyla yapılan başvurular değerlendirmeye alınamamaktadır.

Öğretmenlik başvurularında MEB tarafından belirlenen alanda atanmaya uygun nitelikler aranmaktadır.

Tüm başvurular İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından incelenir. Adaylardan video cv kaydı ve/veya psikometrik testler istenebilir. Değerlendirmeler neticesinde uygun görülen adaylar mülakata davet edilir. Tüm pozisyonlar için İngilizce bilen adaylar tercih sebebidir. Gerek görülür ise adaylarla birden fazla mülakat yapılabilir, uygulamalı ders anlatım istenebilir.

Açık pozisyonlara göre uygun görülen adaylara iş teklifi yapılır. Bir aday iş teklifini kabul edip, sözleşmesini imzaladıktan sonra diğer adaylara pozisyonun kapandığına dair bilgi mesajı, başvuru yapılan alandan gönderilir..

Öğretmenlik kadrolarında çalışacaklar, sözleşmelerini okul yazı işleri birimlerinde imzalar, belgelerini işe başlamadan 1 hafta önce teslim ederler. Karşılıklı sözleşme imzalanmadığı sürece istihdam ile ilgili herhangi bir taahhütte bulunulmuş sayılmaz.

İşe yeni başlayacak eğitim personeli Ağustos ayı içinde oryantasyon programına davet edilir. Çalışanların yerleşkleri, kadro ihtiyacı doğrultusunda İnsan Kaynakları Direktörlüğü tarafından belirlenir.

FMV İnsan Kaynakları Direktörlüğü