Ücretsiz Okuma / Burs Olanakları

Feyziye Mektepleri Vakfı üstün başarılı öğrencileri ödüllendirerek ve maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencilerine ücretsiz okuma hakkı vererek olanaklar ölçüsünde fırsat eşitliği sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu çerçevede ücretsiz okuma hakkı, "Feyziye Mektepleri Vakfı Ücretsiz Okutulacak Ve Burs Verilecek Öğrenciler Prosedürü" gereğince Yönetim Kurulu'nun kararı ile değişik oranlarda verilir ve yürütülür.

Ücretsiz okuma hakkından yararlanmak isteyen velilere, başvuru koşulları ve ücretsiz okuma hakkı ile ilgili ayrıntılar Okul Müdürlüğü'nce bildirilir.

Öğrencilerimize değişik oranlarda Ücretsiz Okuma Hakkı kazandıran üç ayrı uygulama vardır:

  1. Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrenciler Hakkında Yönetmelik Hükümlerine göre Vakıfça verilen Ücretsiz Okuma Hakkı,
  2. Vakıf Yönetim Kurulu'nca belirlenen esaslara göre maddi durumu yetersiz öğrenciler ile liseye üstün başarı ile giren öğrencilere değişik oranlarda verilen Ücretsiz Okuma Hakkı,

BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Geleceğinize IŞIK tutun
134 yıllık geçmişi ile Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları; Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy, Ispartakule/Bahçeşehir ve Şile Kampuslerinde; Anaokulları, İlköğretim Okulları, Liseleri- Fen Lisesi ve Üniversitesi ile devam ettirdiği eğitim-öğretim sürecinde eğitime değerli katkılar sağlamakta ve Ata'mızın çizdiği yolda yürüyecek, Türkiye'nin aydınlık geleceğine inanan nesiller yetiştirmektedir.

Vakfımızın misyonlarından biri de maddi durumu yetersiz, başarılı öğrencilere burs imkanı sunarak eğitimde fırsat eşitliği sağlayabilmektir.

Yürüdüğümüz bu yolda sizlerin katkıları, 134 yıldır eğitime gönül vermiş olan Vakfımız için çok kıymetlidir. Çağdaş eğitime yapacağınız her yardım ile ülkemizin ufkunu biraz daha aydınlatacak olan gençlerin eğitim görmesine destek vererek; Türkiye'nin aydınlık geleceğine inanan, Atatürk'ün çizdiği yola yürüyecek insanların yetiştirilmesine katkıda bulunmuş olacaksınız.

Değerli bağışlarınız için şimdiden teşekkür ederiz. Her bağış bizim için kıymetlidir. Detaylı bilgi için Mali İşler Yöneticisi Sibel Merdan ile (212 233 12 03-1130 ) görüşebilirsiniz.

Bağışlarınız için IBAN numaramız TR05 0004 6002 4288 8000 0671 99 olup ödeme dekontunun açıklama kısmına mutlaka " BAĞIŞ" olarak yazılması gerekmektedir.