FMV Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi Robot Kulübü “Flare Robotics” katıldığı FRC Ankara Off-Season etkinliğinden iki kupa alarak başarıyla döndü.

Üç gün süren yarışmada, ilk gün yaşadığı teknik sorunlar dolayısıyla sahaya çıkamayan takımımız, ikinci gün sıralama maçlarına kadar birçok sorunu çözmeyi başarmış ve sahadaki yerini almaya başlamıştı fakat yazılım ve mekanik sorunları takımın skor almasına engel olmaya devam etti. Gün içinde pratik ve kalıcı çözümler üretmeyi başaran “Flare Robotics” ekibi, günün ilerleyen yarışmalarında ciddi skorlar almaya başladı. Üçüncü ve son gün sabahında katıldığı yarışmalar sonunda 12. sıraya kadar tırmanan Flare Robotics, ilk 4 takım tarafından yapılan seçimlerle oluşturulan 12 takımın katıldığı final turuna seçilmedi. Flare Robotics takımı olarak verdiğimiz emek ve çabanın fark edilmediğini düşündüğümüz sırada aslında sürekli incelendiğimizin ve değerlendirildiğimizin farkında değildik. Gün sonunda düzenlenen ödül töreninde iki farklı ödül alarak süreç içinde edindiğimiz kazanımın ve tecrübenin de aldığımız en büyük ödül olduğunun bilinciyle muhteşem bir sevinç ve motivasyon yaşadık.

Rookie Inspiration Award ve Excellence in Engineering Award ödülleri ile eve dönen takımımız, gelecek robot yarışmaları için önemli bir motivasyon ile yoluna devam edecektir.

Galeri