ESU TURKEY DEBATE AKADEMİ SONBAHAR 2019 VE DEBATE KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Debate Kulübü ve tüm düzeylerden İngilizce münazaraya ilgi duyan 17 öğrenci English Speaking Union Türkiye’nin AÇI Okulları Bahçeköy Kampüsünde 25-26-27 Ekim’de düzenlemiş olduğu ve seçkin konuşmacıların eğitim verdiği Debate Akademi ve Konferansı’na katılmıştır.

Slovenya Debate Society üyesi 3 yabancı eğitmenin başkanlığında düzenlenen eğitime, okulumuz FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesinin 17 öğrencisinin yanı sıra İstanbul’un çeşitli okullarından gelen öğrenciler katılmıştır.

Dünya Liselerarası Debate Şampiyonası (WSDC) Meksika 2020’de ESU Turkey takımının seçmeleri de yapılmış ve 12. sınıf Debate Kulübü öğrencilerinden Duru ALP, Yasmin Victoria WELSH, Kerem TOPALİSMAİLOĞLU ve Halil Emre BAYSAL, iki gün süren elemeleri geçerek ESU Team Turkey Debate takımına seçilmiştir.

"ESU Debate Academy Winter 2019", öğrencilerimize uluslararası platformlarda İngilizce hitap yeteneğini kullanma, analitik düşünme ve mantıklı sonuç çıkarma, ulusal ve uluslararası konular hakkında bilgi sahibi olma, sorulara pratik çözüm bulma gibi yetenekleri geliştirme fırsatı sunarken farklı liselerden gelen öğrenciler takımlar hâlinde İngilizce münazara karşılaşmaları yapmışlardır.

Öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Galeri