Basketbol

FMV IŞIKSPOR KULÜBÜ BASKETBOL ŞUBESİ;

1998 Yılında kulübümüz kurulurken,  basketbol  branşında Işıklı öğrencilerimizle her kategoride mücadele etme ve Türk basketboluna sporcu yetiştirme hedeflenmiştir. Bu yolda basketbol şubemiz öncelikle okul takımlarında (İlköğretim-Lise)Türkiye dereceleri almış ve neredeyse her kategoride, yıldız, genç, ümit ve  üniversite milli takımlarına sporcular ve antrenörler kazandırmıştır.

                Spor okullarımızdan yetiştirdiğimiz altyapı sporcularımızın, üniversite tahsili için Amerika'nın güzide okullarına basketbol bursu ile kabul edilmiş olmaları da kulübümüz açısından ayrı bir referans oluşturmaktadır.

                A takımımız, basketbol camiasının birçok değerli oyuncu ve antrenörüne de ev sahipliği yapmıştır. Bunların belki de en önemlileri, A Milli Takımımızda ve Amerikan profesyonel basketbol ligi NBA'de forma giyen Ömer AŞIK ve A Milli takım antrenörlüğü de yapmış olan Orhun ENE'dir.

                Basketbol altyapımız her zaman olduğu gibi spor okullarımızdan yetiştirdiğimiz sporcularla beslenerek, üst liglerde mücadelesine devam etmektedir.