FMV Işık Spor Kulübü

FMV Işık Spor Kulübü, 1998 yılında Işıklıları bir araya getirebilmek ve Işık Okulları'nda okuyan öğrencileri sportif açıdan değerlendirip yeteneklerini keşfederek Türk Sporuna katkıda bulunabilmek amacıyla kuruldu. FMV Işık Spor Kulübü, Milli Takımlarımıza her alanda sporcu yetiştirmek hedefiyle yola çıkmıştır.

1998 yılında kurulan FMV Işık Spor Kulübü branşları basketbol, voleybol, yüzme, masa tenisi, atletizm ve satranç branşlarında faaliyet göstermektedir.

2015 yılında kurulan FMV Erenköy Işık spor Kulübü branşları basketbol 2018 yılında kurulan FMV Nişantaşı Işık Spor Kulübü branşları basketbol, voleybol, satranç 2019 yılında FMV Ispartakule Işık Spor Kulübü hayata geçti.

Basketbol alt yapı takımlarımız U10, U11, U12, U14 A -B, U16 A-B, U18 Gençler kategorilerinden oluşmaktadır. İstanbul'da ve Türkiye'de dereceler elde edilmesinin yanı sıra, Milli Takımlarımıza da çeşitli kategorilerde antrenör ve oyuncu yetiştirmiştir. Voleybol alt yapılarda Minik, Küçük, Yıldız ve Gençler kategorilerinden oluşmaktadır.

Yüzme branşında Türkiye'nin en başarılı kulüplerinden biri olan FMV Işık Spor birçok sporcunun başlangıç noktası ve destekçisi olmuştur ve Türkiye şampiyonu, Milli sporcular yetiştirmiştir.

Kurulduğu günden beri kırka yakın Milli Takım sporcusu yetiştiren FMV Işık Spor, 1998'den beri katıldığı yarışmalarda 500'ü aşkın Türkiye rekoru kırmıştır. Avrupa ve Dünya Gençler Şampiyonasında finalde yüzen yüzücüsü ile FMV Işık Spor yüzme alanındaki başarısını bir kez daha kanıtlamıştır. Olimpiyatlara ve Dünya şampiyonalarına katılan en genç yüzücü FMV Işık Sporludur.

2018 yılı itibariyle; Kulübümüzde yetişmiş olan ve Yüzme Milli Takımlarımızın Genç ile Yıldız kategorilerinde ülkemizi temsil eden beş sporcumuz bulunmaktadır.

FMV Işık Spor Masa Tenisi branşı, birçok İstanbul Şampiyonluğu, İstanbul ikincilikleri gibi önemli başarılar elde etmiştir ve her geçen gün başarı oranlarını arttırmaktadır.

FMV Işık Spor Kulübü Masa Tenisi, çalışmalarında spor yapmanın fiziksel gelişimi üzerindeki olumlu etkisinin yanı sıra, öğrencilerimizin liderlik özelliklerinin de ortaya çıkması ve bu sayede özgüvenlerinin gelişiminde yardımcı olmasını hedeflemektedir.

FMV Işık Spor Atletizm branşı İstanbul ve Türkiye genelinde olmak üzere okullar arası, kulüp bazında yapılan yarışmalarda Türkiye birinciliği, ikinciliği ve birçok başarı elde etmiştir.