IŞIK UZAKTAN EĞİTİM 23 MART’TA BAŞLIYOR

Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Bildiğiniz üzere Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler, 23 Mart’tan itibaren Uzaktan Eğitim Sistemi’ne geçiyor. FMV Işık Okulları olarak bizler de hazırlamış olduğumuz Uzaktan Eğitim Programı ile öğrencilerimize internet üzerinden sistemli bir eğitim öğretim planı sunacağız. Sevgili öğrencilerimize sunduğumuz sistemde iki tür uygulama mevcut. Derslerimizin bir bölümü senkron (öğretmen ve öğrencilerin aynı anda online olduğu veya canlı ders paylaşımı yapıldığı, eş zamanlı paylaşımların olduğu oturumlar), bir bölümü de asenkron (eş zamanlı gerçekleşmeyen, aynı anda online olmayı gerektirmeyen ders ve etkinlik içeriklerinin paylaşıldığı oturumlar) olarak yürütülecektir. 

Bu süreçte mevcut üst düzey teknolojimizin sağladığı tüm olanakları kullanarak, sanal sınıf ve eğitim yönetim sistemlerimiz üzerinden öğrencilerimizin eğitimlerine aralıksız devam edeceğiz.

Anaokulundan 12. sınıfa dek tüm öğrencilerimiz için ders anlatımı, soru çözüm videoları, dijital içeriklerimiz, interaktif uygulamalarımız, etkinlikler; konusunda yetkin ve tecrübeli akademik kadromuz tarafından hazırlanmıştır.

Zoom, Google Classroom, K12, EBA gibi farklı platformlar üzerinden sevgili öğrencilerimiz için düzey bazında oluşturulan özel içeriklerin program detayları okul yönetimlerimiz tarafından sizlere e-ileti ile gönderileceğinden, e-posta’larınızı sık sık kontrol etmenizi rica ediyoruz.

Siz değerli velilerimizle el ele yürüteceğimiz bu süreçte, öğrencilerimizin durumdan etkilenmemesi adına sizlerle her zamankinden daha da yoğun iletişimde olacağız.

Sağlıklı günler diler, saygılar sunarız.