FMV Dijital Liderler Akademisi Eğitimleri Başladı

Feyziye Mektepleri Vakfı ve Bilge Adam işbirliği ile FMV Işık Okullarının istekli, gelişime ve paylaşmaya açık öğretmenlerinden oluşturulan “Dijital Liderler Akademisi”, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı itibariyle çalışmalarına başladı.

Eğitim teknolojileri ve dijital araçların etkin kullanımı açısından Türkiye’nin öncü eğitim kurumlarından olan FMV Işık Okulları, öğrencilerin teknolojik-pedagojik ihtiyaçlarına uygun içerik ve ders planları üretmek amacıyla Dijital Liderler Akademisi, 3 günlük başlangıç eğitimleri modülünü tamamladı. Işık Okulları’nın, 4 kampüsünde görev yapan 10 farklı branştan toplam 78 öğretmeni ile oluşturduğu DLA Ekibi, yoğun ve eğlence dolu bir programla ilk eğitimlerini aldılar.

Tüm yıl boyunca, Bilge Adam tarafından yetkilendirilmiş DLA sertifikasyon programı dahilinde düzenli olarak bir araya gelecek DLA Öğretmenleri, pedagojik ve teknoloji alan bilgileri ile nitelikli materyaller ve içerikler üreterek bu alandaki deneyimlerini diğer Işık Öğretmenleri ile paylaşacaktır.

Galeri