Bilgilendirme

Değerli kamuoyunun dikkatine;

Ayazağa yerleşkemizin bahçesinde bulunan sevimli dostlarımızla ilgili sosyal medyada yer alan iddialara ilişkin açıklama yapma gereği doğmuştur.

Ayazağa yerleşkemiz, şehrin merkezinde yer almakla birlikte bahçesindeki minik dostlarımız sayesinde hem çocuklarımıza hem de yetişkinlere hayvan sevgisini yaşama imkânı veriyor. Doğaya ve yerleşkemizdeki evcil hayvanlarımıza duyduğumuz sevginin öğrencilerimize de örnek olmasını hedefliyor, onların korunması ve sahiplendirilmesi konularında çalışmalarımızı titizlikle yönetiyoruz. Bu, yerleşke bünyesinde yer alan evcil hayvanların bakımını veteriner kontrolünde gerçekleştiriyor, mama ve su ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılıyoruz.

Yerleşkemizdeki kediler iddia edildiği gibi yakalanarak yerleşke dışına gönderilmemektedir. Aksine kedileri sahiplendirmek, onlara sıcak bir yuva kazandırmak üzere özel bir çalışma yürütülmektedir. Bu amaçla kedilere hiçbir zarar vermeden onları toplayarak sahiplendirmeye yarayan kedi yakalama kutusu kullanılmaktadır. Bu, kedilerin canını yakan, dostlarımızın tek bir tüyüne zarar veren bir kapan veya düzenek değildir. Tam tersi aşısız kedileri sahiplendirmek için tutarken kediye ve tutan kişiye zarar vermemesini sağlayan veteriner görüşü ile hazırlanmış ve birçok veterinerin de kullandığı özel bir düzenektir. Bu süreçte 5 sahipsiz kedi sahiplendirilmiştir. 2 öğretmenimiz de sahiplenmek için beklemektedirler. Yerleşkemiz içerisinde hâlihazırda 10-15 adet kadar yavru kedimiz mevcut olup, imkânlarımız dâhilinde, yavrular büyüyene dek tüm bakımları sağlanacaktır.

Ayazağa yerleşkesinde bulunan kedi, köpek, kaz, tavuk, ördek ve horozların kontrolleri veteriner hekim tarafından düzenli olarak yapılmakta ve ayrıntılarıyla okul yönetimine raporlanmaktadır. Şu ana kadar yapılan tüm kontrollerde hayvanlarımızın sağlıklarının çok iyi durumda olduğu tespit edilmiştir.

Sevimli dostlarımızın misafirimiz olmasının, doğa ve hayvan sevgisini yaşamak adına çok değerli olduğunu bir kez daha vurguluyor, onların sağlık ve bakımlarının önceliklerimiz arasında yer aldığını bilgilerinize sunuyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

FMV Işık Okulları