Necmettin Bağcı Fizik Üstün Başarı Ödülü

Okulumuzda 1959-63 yılları arasında öğretmenlik, 1995-96 yılları arasında genel müdürlük görevinde bulunan fizik dalında başarılı öğrenciler yetiştiren öğretmenimiz Necmettin Bağcı adına ilk defa verilen “Necmettin Bağcı Fizik Üstün Başarı Ödülü” 12.11.2020 Perşembe günü sahibini buldu.

Bu ödülü tesis eden Işık Lisesi 1964 mezunu Bülent Pulak ve kanuni mirasçıları tarafından kendisine duydukları vefayı ifade etmek ve okulumuzdaki anılarını yaşatmak amacıyla 2019-2020 yılından itibaren Işık Lisesi son sınıfı öğrencilerinden fizik dalında en başarılı öğrenciye verilmesi uygun görülmüştür.

Jüri üyeleri Servet BATTAL, T. Cenk ÖNDER , Barış AVCI, Kadri FİDAN tarafından yapılan yazılı değerlendirmelerin sonunda Ayazağa Işık Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Derya Nur TAŞKIRAN birinciliğe hak kazandı.

Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder." yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen okulumuzun yalnızca fiziğe verdiği öneme değil aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesidir.

Gelenekselleşen yarışmamızda Derya Nur TAŞKIRAN, ödülünü 14 Aralık FMV Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları sırasında alacak.

Yarışmaya kendi okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirini kazanan diğer öğrencilerimiz, Işık Lisesinden Beylem Kübra ŞENER , Erenköy Işık Lisesinden Emre TINKIR, Erenköy Işık Fen Lisesinden Tuna ÇELEBİ, Ayazağa Işık Fen Lisesinden Ali Alper ATAŞOĞLU,Ispartakule Işık Lisesinden Meryem ÇANGA ve Ispartakule Işık Fen Lisesinden Sina İSKENDEROĞLU ‘nu kutluyor; onları yetiştiren ailelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Galeri