FMV AYAZAĞA IŞIK LİSESİ VE FEN LİSESİ DEBATE KULÜBÜNÜN “EURASIAN SCHOOLS DEBATING COMPETITION 2020” ÇEYREK FİNAL BAŞARISI

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Debate Society Kulübü, 19-24 Ocak 2020 tarihleri arasında İstanbul Amerikan Robert Lisesinde düzenlenen, 10 farklı ülkeden 220 öğrencinin 37 takım hâlinde yarıştığı “Eurasian Schools Debating Competition 2020" debate turnuvasına 6 takım ile katılmış ve başarılı bir turnuva geçirmiştir.

Öğrencilerimiz; Ali Alper Ataşoğlu, Elif Büşra Sönmez ve Emre Bağış’tan oluşan AIL Pink takımı,  8 maçın 6’sını kazanarak 6. sıradan; Halil Emre Baysal, Nedim Şefik Günsür ve Zacharia Efe Kayalıoğlu’ndan oluşan AIL Black takımı ise 8 maçın 5’ini kazanarak 9. sıradan Octo-Finallere yükselmiştir. Octo-Finalleri de kazanan iki takımımız, çeyrek finalde yarışmaya hak kazanmış ve turnuvayı ilk 8 takımın içinde tamamlamıştır.

Yarışmaya jüri üyesi olarak katılan 12. sınıf öğrencimiz Selen Çeltek Octo-finalde; 11. sınıf öğrencimiz Sümeyra Bostancı ve mezun öğrencimiz Zeynep Emel Turgay ise yarı final maçında jüri üyeliği yapmıştır.

Turnuvaya katılarak hem ülkemizi hem de okulumuzu başarıyla temsil eden Debate Kulübü öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Galeri