4. SINIF PORTFOLYO SUNUMU

FMV Ispartakule Işık İlkokulu 4. sınıf öğrencileri portfolyo sunumunda, velileri ile rolleri değiştiler.

FMV Ispartakule Işık İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü ,  portfolyo sunumunda kendilerini öğretmen, velileri ise öğrenci olarak kabul edip her derse ait etkinliklerini interaktif  şekilde gerçekleştirerek hem eğlenceli hem de öğretici bir performans sergilediler. Öğrencilerimiz; Türkçe dersini şiir yazdırarak, fen bilimlerini deneyler yaptırarak, matematiği sayı oyunları oynatarak, sosyal bilgileri ise harita üzerinde kültür ögelerini tamamlama yarışması yaptırarak velilerimiz ile paylaştılar.

İngilizce sunumlarında öğrendikleri konulardan ve okudukları kitapların içeriğinden oluşan bilgi yarışmasındaki soruları cevapladılar. Sorular öğrencilerin kelime, dilbilgisi, okuduğunu anlama becerisini ölçmeye yönelik nitelikteydi. Öğrencilerimiz cevap verdikleri soruları velilerine de yönlendirip bilgi yarışmasını interaktif hale getirdiler. Bilgi yarışmasının sonunda öğrenciler İngilizce bir şarkı söyleyerek interaktif portfolyo sunumları tamamladılar.

Müzik sunumlarında ise sene başında işitsel,ritmik duyuş ve fiziksel özellikleri doğrultusunda branşlara ayrılarak yıl boyunca eğitimini aldıkları enstrümanlardan oluşan sınıf orkestraları ile müzik dinletisi veren  öğrencilerimiz görsel sanatlar dersi sunumlarını ise  hazırladıkları eserlerden oluşan bir sergi ile gerçekleştirdiler.

Sunum sonrasında aldığımız dönütlerde  ise velilerimizin aktif katılımı onları mutlu etmenin yanında öğrencilerimizi daha iyi anlayabilmelerine yönelik fırsat bulduklarını belirttiler.

          

Galeri