IMUNA (International Model United Nations of Alkmaar) 2019

FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi “Model Birleşmiş Milletler Kulübü”nden 6 öğrencimiz; Sera İzer, Öykü Derin Ersoy, Doğa Erdoğan, Lara Akalın, Alp Hasan Darmar ve Altuğ Dokaoğlu; danışman öğretmenleri İrem Didem SAYGAN rehberliğinde 12-17 Haziran tarihleri arasında Murmellius Gymnasium Alkmaar/Hollanda'da Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden 31 okulun yaklaşık 600 öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen “IMUNA (International Model United Nations of Alkmaar) Konferansı”nda  okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

Öğrencilerimiz, Suriye ve Kamboçya delegasyonları olarak “Silahsızlandırma Komitesi, Toplumsal ve İnsani Yardım Komitesi,  Özel Siyasi Komite, Silahsızlandırma Komisyonu, Ekonomik ve Toplumsal Konseyi ve İnsan Hakları Komisyonu"nda görev almışlardır.

Öğrencilerimizin hepsi, yeterli sayıda imza toplayarak “Baş Müzakereci” konumuna gelmeyi ve çoğunluğun oyuyla çözüm önerilerini komitelerinden geçirmeyi başarmıştır. Öğrencilerimizden Alp Hasan Darmar’ın “Orta Doğu’da Sürdürülebilir Barış”; Doğa Erdoğan’ın “Basın Mensuplarının Güvenliği ve Dokunulmazlığı Sorunsalı” ve Sera İzer’in “Atomik Radyasyonun Etkileri” alanlarında yazdıkları çözüm önerileri Genel Kurul'da tartışılmaya layık görülmüş ve kabul edilmiştir. Doğa Erdoğan “En İyi Delege” ödülünü alarak bizleri gururlandırmıştır.

Öğrencilerimizi katılımlarından ve başarılarından dolayı kutlar; öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

Galeri